Ogłoszenia ***  Sprzątanie w sobotę.  (Dam Pracę)  ***  KSIĘGOWA-KASJER  (Dam Pracę)  ***  KONCERT ORGANOWY  (Edukacja)  ***

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w akcji

helikopter,lpr,ustronieOd początku czerwca na lotnisku w Zegrzu Pomorskim stacjonuje załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wczoraj helikopter lądował w Ustroniu.

W ubiegłym roku startowali niemal 150 razy. 3-osobowa załoga helikoptera z Zegrza jest w stanie w kilka minut dotrzeć do najodleglejszych zakątków regionu, gdzie nie dotrze ambulans, albo ze względu na korki na głównych drogach, ambulans nie dotrze na czas. W poniedziałek, helikopter LPR lądował w jednym z ośrodków w Ustroniu Morskim. Stamtąd, ratownicy pobiegli w kierunku jednej z posesji, gdzie był już ambulans i niezbędny był transport do szpitala.

W tym roku, helikopter w Zegrzu stacjonował będzie do 5 września. Niestety, poza sezonem, nasz region jest białą plamą na mapie pomocy lotniczej w Polsce.

Fot. MG

helikopter,lpr,ustronie