menu

Strażacy z Ustronia zmienili prawo

strażacy,ustronieJan Dzik - strażak ochotnik z Ustronia Morskiego, przy pomocy kolegów, w tym druha Jerzego Bartnika, zmienił los strażaków ochotników w Polsce.


Rozpoczęta kilkanaście miesięcy temu akcja, zakończyła się kolejnym sukcesem. Strażacy ochotnicy, wyjeżdżając na akcję, gdy dojdzie do jakiegoś wypadku, nie mogli liczyć na zasiłek chorobowy i rehabilitacyjny. Jan Dzik, szef Ochotniczej Straży Pożarnej w Ustroniu Morskim, w czasie akcji połamał sobie rękę i staw biodrowy. Sam odczuł, że państwu, pomimo tego, że on ratuje życie i mienie ludzkie, niespecjalnie zależy na jego osobie. Dlatego, razem z kolegami postanowił to zmienić.

Strażakom udało się zebrać 100 tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem zmiany ustawy, którą zaakceptowali posłowie i senatorowie. Jak mówi Jan Dzik, wielu mówiło mu, że to walka z wiatrakami, że szkoda całego wysiłku. - Teraz żaden strażak ochotnik w razie  wypadku nie zostanie pozostawiony sam sobie - mówi strażak ochotnik.

 

strażacy,ustronie

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.