Overcast Clouds

12°C

Kołobrzeg

29 września 2022    |    Imieniny: Michalina, Michał, Rafał
29 września 2022    
    Imieniny: Michalina, Michał, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

noc,muzeum,ustronieTegoroczną Noc Muzeów poświęcono zabudowie ryglowej i szachulcowej. Chaty rybackie budowane tą techniką były wizytówką dawnego Ustronia.


Impreza rozpoczęła się otwarciem wystawy fotograficznej Danuty i Zygmunta Wysockich „Urok budownictwa ryglowego”. Następnie odbył się pokaz kulinarny w wykonaniu Beaty Mieczkowskiej - Miśtak „Laboratorium Pomysłów” na temat potraw, jakie w dawnych czasach jedzono na tych terenach. Kulinarną prelekcję zwieńczyła degustacja zupy rybnej według przepisu z XIX w. To właśnie taką zupę jedzono pod strzechą w ustrońskich chatach rybnych.

Elementami towarzyszącymi całemu wydarzeniu była ekspozycja repliki Rauchhaus, tzw. Kurnej Chaty - wykonanej przez Andrzeja Pogonowicza i Kamila Lepę, fragment autentycznej ściany wybudowanej metodą szachulcową oraz warsztaty jej wypełniania sianem i gliną poprowadzone przez instruktora GOK Sonię Ginelli. Klimatu całemu przedsięwzięciu nadali barwnie przebrani pracownicy oraz przyjaciele GOK (Klub eXXLusive). Noc Muzeów w Ustroniu Morskim zakończył występ zespołu Kurna Chata , który tym razem wystąpił w asyście zaprzyjaźnionych muzyków.

noc,muzeum,ustronie

noc,muzeum,ustronie

noc,muzeum,ustronie

noc,muzeum,ustronie

noc,muzeum,ustronie

Materiał zrealizowany we współpracy z Gminą Ustronie Morskie

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama