menu
Ogłoszenia ***  Sprzątanie w sobotę.  (Dam Pracę)  ***  KSIĘGOWA-KASJER  (Dam Pracę)  ***  KONCERT ORGANOWY  (Edukacja)  *** 

Ustronie ma Farmę Fotowoltaiczną

ustronie,farma,prądNa zrekultywowanym wysypisku w Kukince otwarto farmę, która ze słońca wytworzy prąd dla gminy. Zasili on uliczne lampy i jednostki budżetowe.


Koszt inwestycji to około 9,32 mln zł, z czego 2,5 mln zł przeznaczone zostało na rekultywację terenu. Gmina Ustronie Morskie na budowę farmy fotowoltaicznej pozyskała unijną dotację w wysokości 2,64 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013, działanie 321 „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej”. Pozostałe środki pochodziły z budżetu gminy. Jak mówi wójt Jerzy Kołakowski, to ważna inwestycja dla gminy, która pozwoli obniżyć koszty związane z zakupem energii. Przez 5 lat gmina nie może zarabiać na prądzie, może go wykorzystywać na własne potrzeby.

ustronie,farma,prąd

ustronie,farma,prąd

ustronie,farma,prąd

ustronie,farma,prąd

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.