Broken Clouds

13°C

Kołobrzeg

26 września 2022    |    Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian
26 września 2022    
    Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

ustronie,farma,prądNa zrekultywowanym wysypisku w Kukince otwarto farmę, która ze słońca wytworzy prąd dla gminy. Zasili on uliczne lampy i jednostki budżetowe.


Koszt inwestycji to około 9,32 mln zł, z czego 2,5 mln zł przeznaczone zostało na rekultywację terenu. Gmina Ustronie Morskie na budowę farmy fotowoltaicznej pozyskała unijną dotację w wysokości 2,64 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013, działanie 321 „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej”. Pozostałe środki pochodziły z budżetu gminy. Jak mówi wójt Jerzy Kołakowski, to ważna inwestycja dla gminy, która pozwoli obniżyć koszty związane z zakupem energii. Przez 5 lat gmina nie może zarabiać na prądzie, może go wykorzystywać na własne potrzeby.

ustronie,farma,prąd

ustronie,farma,prąd

ustronie,farma,prąd

ustronie,farma,prąd

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama