Overcast Clouds

12°C

Kołobrzeg

29 września 2022    |    Imieniny: Michalina, Michał, Rafał
29 września 2022    
    Imieniny: Michalina, Michał, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

sianożęty,rakietaRakieta do katiuszy czy rakieta powietrze-ziemia? Tego na razie nie wiadomo, ale przypuszcza się, że ktoś rakietę znalazł i wyrzucił na dzikie wysypisko.


W związku z sąsiedztwem lotniska w Bagiczu, wszystko wskazuje na to, że to rakieta RS-82, niekierowane pociski rakietowe klasy powietrze-ziemia, używane przez wojska radzieckie do 1950 roku. Ale mogło też być inaczej. Rakiety te były montowane w samolotach IŁ-2. Wyposażona była w nie 4 Pomorska Mieszana Dywizja Lotnicza, która w marcu 1945 roku walczyła o Kołobrzeg. W Sianożętach rakieta ta mogła zostać zgubiona. Może się też okazać, że to jednak rakieta do katiuszy (różnią się głowicami).

Rakiety pilnują policjanci. Zostanie przekazana saperom.

 

sianożęty,rakieta

sianożęty,rakieta

sianożęty,rakieta

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama