Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

27 lutego 2024    |    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
27 lutego 2024    
    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

feniks trzynik

Stowarzyszenie Użytkowników Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej i Ich Rodzin i Przyjaciół "Feniks" realizowało projekt "Z filmem ku trzeźwości - program systemowego wsparcia dla osób z uzależnieniem z współwystępującymi zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnością ruchową i intelektualną dla trzech powiatów województwa zachodniopomorskiego" współfinansowany ze środków budżetu województwa zachodniopomorskiego.

Projekt trwał pięć miesięcy. Psychiatra, psycholog i terapeuci uzależnień odwiedzali Środowiskowe Domy Samopomocy z powiatu kołobrzeskiego, gryfickiego, świdwińskiego i białogardzkiego z innowacyjnym pomysłem. Zamiast suchych faktów, wykładów i prezentacji do problemu uzależnień podeszliśmy z pozycji widza. Za pomocą filmów fabularnych oraz dokumentalnych uczestnicy obserwowali mechanizmy nałogu, przemianę psychiczną i fizyczną osoby uzależnionej oraz ich relacje z najbliższymi. W niektórych sytuacjach uczestnicy w wyświetlanych obrazach -  jak w lustrze -  znajdowali odbicie swoich problemów, historii i decyzji. Bardzo emocjonalne wrażenia po projekcji na gorąco omawiane były ze specjalistą. Osoby potrzebujące mogły na miejscu skorzystać z konsultacji.

Czas oczekiwania na kolejne spotkania w ramach projektu uczestnicy wykorzystali na stworzenie prac plastycznych dotyczących problemu uzależnienia. To one, tak jak i wnioski po odbytych spotkaniach wykreowały myśl przewodnią całego programu. Życie ludzkie do dwie drogi - dwie strony, ciemna i jasna. Choć początek i koniec życia ludzkiego jest jednakowy dla wszystkich, to od każdego człowieka zależy jakiej barwy nabierze jego życie i czy przejdzie przez nie drogą trzeźwości czy uzależnienia.

Zakończenie projektu odbyło się w Filii Powiatowego Ośrodka Wsparcia Dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Trzyniku i zbiegło się w czasie z Obchodami Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Zaproszeni goście, specjaliści i uczestnicy podsumowali efekty projektu, wysłuchali prelekcji m.in. Psychiatry, psychologa czy asystentów zdrowienia. Po odebraniu nagród za wykonane prace, przy wspaniałym poczęstunku wszyscy poddali się rozmowom i wymianie doświadczeń.

feniks trzynik

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama