27 lutego 2024    |    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
27 lutego 2024
    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

most niemierze

Trwa przebudowa mostu na rzece Błotnica w miejscowości Niemierze w ciągu drogi powiatowej nr 3317Z wraz z odcinkami dojazdowymi. Umowa podpisana została 13 sierpnia 2018 roku. Całe zadanie polegać ma na przebudowie istniejącego mostu na rzece Błotnica oraz wykonaniu przebudowy odcinków najazdowych. W ramach zadania wykonany zostanie odcinek chodnika oraz przebudowana zostanie pętla autobusowa. Łącznie inwestycja będzie obejmować odcinek ok. 800 metrów drogi powiatowej Niemierze - Ząbrowo. Powiat Kołobrzeski na to zadanie przeznaczył kwotę 1 500 000 złotych oraz pozyskał dofinansowanie ze środków rezerwy subwencji ogólnej w kwocie 1 747 300 zł.

W chwili obecnej przebudowywana jest lewa strona mostu. Prowadzone są także roboty pod obiektem związane ze wzmacnianiem przyczółków. Ponadto została położona warstwa wiążąca i wyrównawcza na lewej stronie drogi. Prowadzone są także roboty brukarskie – wykonywanie chodnika oraz trwają prace związane z odtworzeniem rowów.

most niemierze