Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

27 lutego 2024    |    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
27 lutego 2024    
    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Uroczystości u strażaków w Charzynie

Włączenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Charzynie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego miało niezwykle uroczysty przebieg. Rozpoczęła się mszą w kościele Świętego Franciszka z Asyżu. Potem, an placu apelowym, dokonano wręczenia decyzji komendanta głównego Straży Pożarnej, o włączeniu kolejnych jednostek do systemu. Gmina Siemyśl jest pierwszą gminą w naszym powiecie, która ma dwie jednostki systemowe. Jednostka OSP w KSRG działają na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i krajowym. Strażacy oraz sprzęt z tych jednostek są poddawane inspekcją gotowości. Głównym celem KSRG jest zapewnienie ochrony życia, zdrowia, mienia lub środowiska, w ramach działań podejmowanych przez PSP i inne podmioty ratownicze (ze szczególnym uwzględnieniem OSP), poprzez: gaszenie pożarów, likwidację miejscowych zagrożeń (działania ratownicze),  ratownictwo chemiczne i ekologiczne,, ratownictwo techniczne,, ratownictwo medyczne w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Uroczystości u strażaków w Charzynie
Uroczystości u strażaków w Charzynie
Uroczystości u strażaków w Charzynie

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama