Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

27 lutego 2024    |    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
27 lutego 2024    
    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

GDDKiA o bezmyślności kierowców

Powracamy do tematu drogi powiatowej Siemyśl-Morowo. Tym razem, interwencję w tej sprawie, dzięki inicjatywie starosty Tomasza Tamborskiego, podjęła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. - To nasza droga, ale została ona kompletnie zniszczona w związku z prowadzoną budową drogi S6. Docierały do nas skargi mieszkańców, narzekających na fatalny stan nawierzchni, o ile w ogóle można mówić o nawierzchni, bo ta droga nie istnieje. Dlatego zażądałem natychmiastowych działań - mówi Tomasz Tamborski.

I faktycznie, droga nie istnieje, co potwierdził objazd terenowy w wykonaniu ekspertów, zarówno ze strony wykonawcy, jak i inwestora. Ich samochód terenowy nie był w stanie przejechać całej trasy. Z drogi nie mogą więc korzystać mieszkańcy, za to jeżdżą nią ciężarówki, pomimo protestow Zarządu Dróg Powiatowych. W piśmie i inżyniera kontraktu czytamy: "Przy obecnej aurze pogodowej (...) sporadyczny przejazd samochodu ciężarowego powoduje katastrofalne zniszczenia i nieodwracalne skutki w stanie technicznym drogi. Zaistniała sytuacja świadczy o kompletnej bezmyślności kierowców i nieroztropności służb nadzorujących w tej mierze" - pisze Grzegorz Knitter, kierownik projektu. Jednocześnie, zakazuje używania tej drogi przez pojazdy budowy i nakazuje jej przystosowanie do ruchu lokalnego do dnia 9 lutego.

GDDKiA o bezmyślności kierowców

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama