19 marca 2024    |    Imieniny: Józef, Bogdan, Marek
    Imieniny: Józef, Bogdan, Marek

informacje kołobrzeg, gmina, kolobrzeg, podatki, nip, mieszkańcyGmina, ale nie miejska, apeluje w internecie do mieszkańców, aby złożyli w Urzędzie Skarbowym dokument NIP3 a adresem zamieszkania... w gminie.

Na stronie internetowej gminy Kołobrzeg, wójt Tadeusz Kowalski przekazuje apel, w którym m.in. informuje, że "Obecnie wiele osób zamieszkałych na terenie gminy Kołobrzeg posiada miejsce zameldowania na terenie innej gminy, część zapłaconego podatku PIT zasila konta właśnie tamtej gminy, a nie miejsca, w którym mieszkają". Tą "inną gminą" jest zapewne miasto Kołobrzeg. Wójt namawia, aby złożyć w Urzędzie Skarbowym formularz NIP3, w którym podatnicy wskazywaliby jako miejsce zamieszkania teren gminy wiejskiej, co jest niezależne od miejsca zameldowania.

Dzięki temu, gmina Kołobrzeg, chce zwiększyć swój udział w podatku PIT. Wójt wzmacnia swój przekaz pisząc: "Każdy z nas chciałby, aby koło jego domu biegł wygodny chodnik, oświetlony nocą, posprzątany w lecie i odśnieżony zimą. (...) Tymczasem z pieniędzmi w gminie jest tak jak w gospodarstwie domowym. Nie na wszystko nas stać, choć wiele rzeczy jest nam potrzebnych". Wchodząc na stronę, dodatkowo możemy obejrzeć specjalną animację, która pokazuje, jak dzięki pieniądzom przekazanym gminie, świat wokół pięknieje. Trzeba wójtowi pogratulować zabiegów marketingowych, bo pomysł jest ciekawy. Warto jednak przypomnieć, że już wkrótce gmina może potrzebować mniej pieniędzy. O szczegółach piszemy w 25 numerze gazety "Miasto Kołobrzeg" (przeczytaj), czyli o sensie likwidacji gminy Kołobrzeg.

Źródło: gmina.kolobrzeg.pl