29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

drabina osp korzystno straz pożarna

Biorąc pod uwagę różne scenariusze, które mogą się zdarzyć strażacy stwierdzili, że najbardziej przydatna będzie długa drabina. OSP Korzystno bierze udział w akcjach na terenie całego powiatu, w różnych miejscach. Zdecydowano, że najlepsza będzie dostosowana do wozu drabina o długości ok. 10 metrów.

Drabina taka to jednak koszt ponad 8 tys. zł, na co na razie strażacy nie mogli sobie pozwolić. Szukając wyjścia z sytuacji porozumieli się z prezesem Organizacji Producentów Ryb "Bałtyk", Marcinem Mojsiewiczem.

Prezes Mojsiewicz, mieszkający w Kolonii Zieleniewo, zna strażaków oraz ich dokonania. Postanowił zadziałać wraz z firmą. W ten sposób działająca od 2009 roku Organizacja Producentów Ryb "Bałtyk" została ofiarodawcą nowej drabiny dla OSP Korzystno.

Zakupiona drabina to model dwuprzęsłowy. Długość transportowa to ponad 5 m, po rozsunięciu drabina ma 10,02 m. Jest ona lekka, a przy tym stabilna. Na drabinie mogą znajdować się nawet 3 osoby w jednym momencie. To idealny sprzęt dla strażaków.

Przy przekazaniu drabiny prezes Marcin Mojsiewicz powiedział - Strażacy z OSP opowiedzieli mi o swoim problemie. Nasza Organizacja postanowiła wesprzeć lokalną społeczność. Wiemy ile robi OSP i chcieliśmy ich wspomóc.

Naczelnik OSP Korzystno Tomasz Michałko podziękował Organizacji "Bałtyk" - To wielkie szczęście. Ta drabina będzie używana w akcjach w całym powiecie... choć mamy nadzieję, że będzie ich jak najmniej.