Broken Clouds

25 kwietnia 2024    |    Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
25 kwietnia 2024
    Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Przypomnijmy - podczas tegorocznych wyborów prezydenckich Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zorganizowało akcję Bitwa o Wozy 2020. Gmina Kołobrzeg, jako jedna z gmin z największą frekwencją wyborczą wygrała dotację w kwocie 800 tysięcy złotych na zakup nowego wozu strażackiego.

Teraz nowy wóz jest już w Ochotniczej Straży Pożarnej Korzystno i jest gotowy do akcji. Nowy samochód jest marki Volvo i reprezentuje klasę średnią (do 16 ton) wozów pożarniczych. To idealny wóz na potrzeby Gminy Kołobrzeg, na pewno będzie pomocny także w akcjach u sąsiadów - Mamy coś o czym marzyliśmy na przestrzeni lat. Jest to średni samochód ratowniczo – gaśniczy o pojemności 4000l. W imieniu zarządu oraz wszystkich ochotników bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom Gminy Kołobrzeg za tak wspaniałe zaangażowanie w drugiej turze wyborów prezydenckich. To dzięki Wam spełniły się właśnie nasze marzenia. Oczywiście jeśli sytuacja epidemiologiczna w Polsce ulegnie zmianie zorganizujemy przejazd pokazowy oraz możliwości naszego wozu dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców naszej gminy i powiatu. Śledźcie naszego facebooka oraz lokalne media - powiedział nam Paweł Bartosiak członek OSP Korzystno." Wójt Włodzimierz Popiołek dodał: "To jest coś, na co zasłużyliście."

Wóz kosztował 809 tysięcy zł. 800 tys. pochodziło z wygranego konkursu, zaś 9 tysięcy złotych pochodzi ze środków własnych OSP Korzystno.

Teraz, gdy nowy wóz jest już przygotowany i wyposażony OSP Korzystno zdecydowała co zrobić ze swoim dotychczasowym wozem. Samochód pożarniczy marki Star był zakupiony ze środków własnych OSP Korzystno. Zdecydowali się jednak nie sprzedawać go, ale oddać w użyczenie dla OSP Drzonowo. Tam będzie pełnił służbę przez najbliższy rok.