Overcast Clouds

4°C

Kołobrzeg

6 grudnia 2022    |    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna
6 grudnia 2022    
    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

żeglarstwo kołobrzeg

Dźwirzyńska szkoła postawiła na rozwój dzieci i młodzieży w duchu tradycji marynistycznych i zamiłowania do sportów wodnych. Pomysłodawcą zajęć dla uczniów klas 1 – 8 jest komandor UKŻ Błękitni Mariusz Górnisiewicz oraz nauczyciel SP w Dźwirzynie Tomasz Kukuła. Dzieci uczą się żeglarstwa w ramach zajęć SKS i poza chęciami muszą wykazać się ogromną dyscypliną. To ze względu na praktyczny charakter zajęć, czyli na akwenie wodnym, jeziorze Resko. Tak więc nauka jest jednocześnie poważną szkołą charakteru.

Obecnie, 30-osobowa, jednak wciąż powiększająca się grupa adeptów, uczy się żeglowania na łódkach typu Optymist. Gdy pogoda nie sprzyja zgłębiają wiedzę teoretyczną. Szczególnych wymagań względem wyposażenia nie ma, a wszelkie wymogi bezpieczeństwa są zachowane. Duże zainteresowanie skłania organizatorów do decyzji o rozszerzenie zajęć o kolejne dyscypliny sportów wodnych. Można więc śmiało powiedzieć, że Marina w Dźwirzynie w naturalny sposób wypełniła się życiem dzięki pełnej radości i chęci żeglowania młodzieży.

żeglarstwo kołobrzeg
żeglarstwo kołobrzeg

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama