Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Grzybowo zrobione w rzeźby Szostały?Ogromne kontrowersje wzbudza fakt, że gmina Kołobrzeg zamówiła u Wiktora Szostało dwie rzeźby, które mają stanąć w Grzybowie. Ich koszt to 70 tysięcy złotych.


O sprawę zapytał wójta Włodzimierza Popiołka w swojej interpelacji radny Rady Gminy - Krzysztof Chabaj. I tak zaczęła się cała sprawa. Do Grzybowa mają trafić dwie rzeźby: "Miłość od pierwszego jeżdżenia" - przedstawiająca dwa rowerki osób dorosłych, a pomiędzy nimi dwa rowerki dzieci - wszystkie połączone wspólną kierownicą, a także "Święte Krowy na Rowerze" - przedstawiająca krowę na rowerze z aureolą, a w przyczepce ciągniętą małą krówkę.

W odpowiedzi wójta na interpelację czytamy, że gmina odstąpiła od zamówienia publicznego w tym przypadku, gdyż ma do czynienia z obiektem artystycznym, wykonywanym indywidualnie. Zaznaczono, że jest to artystyczna i autorska koncepcja artysty. - Problem w tym, że o sprawie nic nie wie Rada Gminy, nie wiadomo skąd i dokąd trafiły pieniądze w budżecie na to zamówienie, bo ja go sobie nie przypominam. A wreszcie, dlaczego korzysta się z usług tego artysty, gdy na takie rzeźby można było ogłosić konkurs - mówi naszemu portalowi były sołtys Grzybowa, obecny radny Tomasz Szafrański.

Artystę bronią władze gminy. Zastępca wójta Maciej Bejnarowicz wskazuje, że gmina realizuje budżet zgodnie z przepisami, rzeźby będą lokalną atrakcją, a ich koncepcja ogólnie się podoba. Wreszcie, gmina korzysta z usług lokalnego artysty. Wiktor Szostało mieszka i tworzy w Obrotach.

Sam Szostało jest zdziwiony zamieszaniem wokół swojej osoby. Jak mówi, jego praca jest wciągana w lokalną małą politykę i polityczne animozje, od których on trzyma się z daleka. Gwarantuje, że rzeźby będą lokalną atrakcją. Trzeba przyznać, że zarówno pomnik pod kołobrzeską bazyliką, jak i krzesła przy RCK, są artystycznymi atrakcjami, a krzesła są wręcz oblegane. W środę, do Kołobrzegu trafi czwarte krzesło, kończące dzieło pt. "Przerwa w koncercie".

Grzybowo zrobione w rzeźby Szostały?

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama