Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Były biznesy na budowie drogi S6? Hoc ma wątpliwości...Europoseł Czesław Hoc poprosi Centralne Biuro Antykorupcyjne o sprawdzenie obrotu dziakłami na przebiegu drogi S6, zwłaszcza węzłów drogowych i miejsc obsługi podróżnych.


Na spotkanie zorganizowane przez polityków Prawa i Sprawiedliwości naszego portalu nie zaproszono, choć jako jedynie od 6 lat piszemy o różnych perypetiach związanych z przebiegiem budowy dróg w gminie Kołobrzeg. Warto przypomnieć, że to nas pomawiali urzędnicy (zobacz), gdy udowodniliśmy, że na przykład szafowano informacjami na temat planowego przebiegu dróg w gminie Kołobrzeg w miejscowości Budzistowo (przeczytaj). Dziś, mieszkańcy twierdzą, że ich o niczym nie informowano, że nikt z nimi nie rozmawiał, a pod nosem wyrośnie im droga, a jeden z mieszkańców straci nawet dom.

Z mieszkańcami spotkał się m.in. europoseł Czesław Hoc. Wysłuchał pretensji i uwag. Obecny był również Mariusz Mierzwa, zastępca dyrektora szczecińskiej GDDKiA, wójt Włodzimierz Popiołek i radni. - Są to bardzo trudne sprawy. Z jednej strony trwa inwestycja, z drugiej mamy ludzi, którzy twierdzą, że nic o niej nie wiedzieli. Sprawa budzi społeczne kontrowersje i dlatego, aby wyjaśnić wątpliwości, przekażę ją do Centralnego Biura Antykorupcyjnego - mówi naszemu portalowi Czesław Hoc.

Wtóruje mu Henryk Carewicz, radny wojewódzki. - Ludzie twierdzą, że nie było żadnych konsultacji, że są zaskakiwani. Dla mnie to bzdura, że o tak ważnych sprawach zawiadamia się ludzi wywieszką na tablicy. A co, wójt nie mógł się spotkać z sołtysem, zebrać mieszkańców, poinformować? Dziś wszyscy mają czyste sumienie, bo zła ustawa o konsultacjach społecznych coś nakazała, coś zrobiono, a ludzie, jak to zawsze bywa, z problemem zostają sami - mówi Carewicz.

Mieszkańcy wskazują, że w przypadku budowy inwestycji mogło dojść do nieprawidłowości, że część działek została kupiona celowo, a następnie je zabudowano. Sprawdziliśmy ten wątek. W styczniu 2010 roku zatwierdzono wariant V przebiegu drogi S6 w GDDKiA. W lipcu 2010 roku wydana została decyzja środowiskowa dla inwestycji, która uprawomocniła się w marcu 2011 roku, tym samym ustalając przebieg drogi. Tymczasem, jak mówi rzeczniczka starosty - Marlena Wachowska, ostatnie pozwolenie na budowę zostało wydane przez Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu w czerwcu 2010 roku, na miesiąc przed wydanie decyzji środowiskowej. Starostą wówczas był Artur Mackiewicz.

Na filmie poniżej przedstawiamy, jak wyglądało pytanie radnych o zmiany planistyczne w gminie Kołobrzeg w 2010 roku. Ciekawe, czy tak samo informowano mieszkańców...

Fot. Gmina KołobrzegByły biznesy na budowie drogi S6? Hoc ma wątpliwości...
Były biznesy na budowie drogi S6? Hoc ma wątpliwości...
Były biznesy na budowie drogi S6? Hoc ma wątpliwości...

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama