Light rain

16 kwietnia 2024    |    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Wielka szansa przed DźwirzynemNajbliższe 4 lata to ogromne możliwości rozwojowe takich miejscowości jak Dźwirzyno. Liczyć będzie się pomysł i sposoby jego realizacji, a także przedsiębiorczość mieszkańców.

Wójt gminy - Włodzimierz Popiołek, przedstawił mieszkańcom pomysł na zagospodarowanie terenów Jeziora Resko mieszkańcom. To kontynuacja ostatniego spotkania, gdy ludzie zarzucili wójtowi, że nie posiada takiego pomysłu. Jak mówi Włodzimierz Popiołek, chciał wiedzieć, czego oczekują mieszkańcy, żeby móc te kwestie przedłożyć projektantom.

Teraz, gdy powstała wizualizacja, część osób widzi w niej ogromny potencjał. Projektanci podnoszą, że to duża szansa przed Dźwirzynem, które w przeciwieństwie do innych mieszkańców zachodniego wybrzeża, mają coś więcej niż dostęp do morza. To położenie nad jeziorem ma być przewagą konkurencyjną, która pozwoli zwiększyć potencjał w stosunku do konkurencji. To spodobało się mieszkańcom, ale pozostała kwestia dyskusji nad zagospodarowaniem samego jeziora. Pojawił się głosy, aby nie było to coś więcej, niż jest obecnie. To dowodzi, że obecni operatorzy mogą obawiać się konkurencji z dużym kapitałem. Z drugiej strony, inwestycje związane z mariną, budową wyspy, atrakcji turystycznych i bazy turystycznej wymagają setek milionów złotych, kredytów, pomysłów i zaplecza ludzkiego. Wymaga to również zrozumienia radnych, którzy będą musieli pod taką inwestycję zmienić plan zagospodarowania przestrzennego i to na tyle szybko, aby było możliwe wykorzystanie środków unijnych. Pomysł jest, potencjał jest, czy się uda? Czas pokaże.