29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Radni przyjęli strategię gminyW Urzędzie Gminy w Kołobrzegu odbyła się dziś XIV Sesja Rady Gminy Kołobrzeg. Głównym punktem obrad było przedstawienie przez zastępcę wójta Macieja Bejnarowicza prezentacji nowej Strategii Rozwoju Gminy Kołobrzeg na lata 2016-2026.

Podczas dzisiejszej sesji Bejnarowicz skupił się na wskazaniu potencjału, wizji, głównych celach oraz zadaniach zawartych w opracowaniu. - Strategia ta jest naszą swoistą konstytucją, źródłem zasad i rozwiązań, które posłużą na do osiągnięcia celu – wizji gminy, w jakiej chcemy żyć w przyszłości. Ma dać pewność, że nasze działania będą oparte na myśleniu - mówił zastępca wójta. Zdaniem wójta Włodzimierza Popiołka nowa strategia, wypracowana na przestrzeni ostatnich miesięcy, jest strategią dobrą, właściwie określającą cele i otwierającą drogę zrównoważonego rozwoju. Dokument ma być aktualizowany raz w roku, tak aby nie tracił, a zyskiwał na wartości i funkcjonalności. Jego autorem jest profesjonalna firma Kompass Cunsulting, której dyrektor generalny Maciej Buczkowski odpowiadał dziś na wątpliwości i szczegółowe pytania radnych. Dyskusję zakończyło głosowanie, w wyniku którego Rada przyjęła Strategię do realizacji.

W porządku sesji znalazł się również punkt dotyczący przyjęcia od Powiatu Kołobrzeskiego zadania zarządzania publiczną drogą powiatową nr 3152Z Mrzeżyno-Dźwirzyno-Kołobrzeg na odcinku od km 1+235 do km 1+620. Decyzja ta niezbędna jest do wykonania remontu fragmentu drogi. W tym celu Gmina stara się o dofinansowanie na poziomie 63% z PROW-u. Wiele uwagi radni poświęcili ponadto problemowi zimowego utrzymania dróg gminnych i powiatowych. Zakres tych prac oraz koszty z tym związane będą wkrótce tematem poważnych rozważań oraz poszukiwań możliwości zwiększenia ich efektywności.

Radni przyjęli także szereg programów gminnych – Usuwania Barszczu Sosnowskiego, Profilaktyki i Rozwiązywania problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Uchwalili ponadto plan pracy Komisji Rewizyjnej, w której na wniosek Klubu Radnych „Gmina Równych Szans” dokonano zmiany na stanowisku przewodniczącego. Krzysztofa Chabaja zastąpił Bogusław Grygiel.

Radni przyjęli strategię gminy
Materiał powstał we współpracy z Gminą Kołobrzeg