Few Clouds

11°C

Kołobrzeg

21 maja 2024    |    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
21 maja 2024    
    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Nowa remiza strażaków z OSP Dygowo otwarta [foto/wideo]

Historia dzieje się na naszych oczach. To, co jeszcze niedawno wydawało się nie realne członkom Ochotniczej Straży Pożarnej w Dygowie, stało się faktem. Nowa remiza, okazały charakterystyczny budynek, został uroczyście przekazany społeczności strażackiej Dygowa 16 marca 2024 roku. Przez ostatnie tygodnie druhowie przygotowywali budynek i jego otoczenie do uroczystości otwarcia.

Budynek wyposażony jest w trzy stanowiska garażowe przeznaczone dla samochodów pożarniczych, pomieszczenia socjalne, magazyn na sprzęt, kuchnię, lokal dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz wieżę z suszarnią na węże. Koszt całego przedsięwzięcia, obejmującego budowę nowej remizy oraz terenów rekreacyjnych, wyniósł około 10 milionów złotych. Gmina Dygowo, odpowiedzialna za realizację tego projektu, otrzymała znaczące wsparcie finansowe w wysokości 8 milionów złotych z programu Polski Ład.

Nowa siedziba OSP w Dygowie to nie tylko miejsce na sprzęt i wozy bojowe, lecz również miejsce spotkań druhów, szkolenia młodych adeptów pożarnictwa oraz miejsce, gdzie gromadzone są pamiątki blisko 80-letniej tradycji jednostki. Wielki szacunek należy się strażakom z Dygowa, że nieustępliwie od dekad działali na rzecz powstania dzieła - godnej siedziby jednostki, którą możemy teraz podziwiać przy ulicy Kołobrzeskiej. Jak we wszystkim, trzeba również mieć szczęście, aby znaleźli się ludzie i okoliczności, które umożliwiły realizację inwestycji. Tu równie wielki ukłon w stronę samorządu gminnego z wójtem Gminy Dygowo Grzegorzem Starczykiem i przewodniczącym Rady Gminy Dygowo Jerzym Leszczyńskim na czele, jak i Posła RP Czesława Hoca, który pomógł uzyskać bezzwrotne dofinansowanie.

Aby taka inwestycja mogła powstać, musiał się zaangażować sztab ludzi, którzy od projektu, budowę i nadzór doprowadzili dzieło do szczęśliwego końca. To dzięki tym osobom udało się inwestycje zrealizować. Aneta Mandes-Woźniak – architekt, Paulina Gałyga – wydział budownictwa Urzędu Gminy Dygowo, Małgorzata Wawrzyniak – asystentka Mandes Architektura, Przemysław Łacko – Firma Transportowo-Handlowa Karolina Szymeta, Izabela Płomińska – kierownik wydziału budownictwa Urzędu Gminy Dygowo, Tomasz Tatarski – inspektor nadzoru inwestycyjnego, Artur Koziołko – kierownik budowy oraz Sebastian Iwicki - URB Sebastian Iwicki.

Aby taka inwestycja mogła powstać, musiał się zaangażować sztab ludzi, którzy od projektu, budowę i nadzór doprowadzili dzieło do szczęśliwego końca. Przybyłych na uroczystość gości przywitał prezes OSP w Dygowie dh Marcin Tekiel, który przedstawił zebranym historię jednostki OSP w Dygowie oraz najważniejsze daty związane z powstaniem nowej remizy.

Najważniejszą częścią wydarzenia było przecięcie wstęgi, która symbolicznie otworzyła obiekt. Wstęgę przecinali: dh seniorka Antonina Kropielnicka, byli prezesi OSP Dygowo dh Marian Łomański i dh Jerzy Dymecki, przedstawiciel MDP Dygowo, Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk, przewodniczący Rady Gminy Dygowo dh Jerzy Leszczyński. Remizę poświęcił dh ks. dziekan Piotr Niedźwiadek – kapelan ZOSP RP Powiatu Kołobrzeg. Podczas uroczystości wręczone zostały medale „Za Zasługi dla Pożarnictwa", które otrzymali: złoty medal dh Elżbieta Madejska i dh Józef Karczewski, srebrny medal dh Marcin Dziuba i dh Marcin Andrusieczko, brązowy medal dh Piotr Galek.

fot. gminadygowo.pl

 

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama