22 kwietnia 2024    |    Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz
22 kwietnia 2024
    Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz

Wylewa rzeka Pysznica i Parsęta

Niezawodny Zbigniew Drewniak (zobacz) uwiecznił tym razem Mokradło Pyszka, które można zobaczyć w przebiegu ujściu rzeki Pysznicy i starorzecza Parsęty. Zupełnie inaczej wyglądało to jesienią (zobacz). Teraz, gdy na wielu hektarach zalega woda, widoczne są tylko groble i las. Tak wysoki poziom wody stwarza zagrożenie, gdyż wylewa nie tylko Parsęta, ale także Pysznica, zalewając okoliczne tereny. Z lotu ptaka wygląda to imponująco. Można wybrać się na ten teren i zobaczyć poziom wody niekoniecznie z lotu ptaka, ale w takiej sytuacji lepiej mieć ze sobą kalosze...