Few Clouds

21 maja 2024    |    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
21 maja 2024
    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Strażacy zorganizowali akcję dla chorej druhny Małgorzaty

Plac przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dygowie był w niedzielę świadkiem poruszającego aktu solidarności. Wypełniony pojazdami strażackimi, które przybyły z gminnych jednostek oraz jednostek powiatu kołobrzeskiego i białogardzkiego, miejsce to stało się miejscem zjednoczenia dla jednego szczytnego celu - wsparcia druhny Małgorzaty, która niestety zachorowała na ostrą białaczkę szpikową.

W odpowiedzi na ten dramatyczny przypadek, Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Dygowie postanowił działać. Zorganizowali mobilny punkt Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a wolontariusze Fundacji DKMS przygotowali stanowisko do poboru próbek w celu zarejestrowania potencjalnych Dawców szpiku. Całość akcji została wsparła przez Gminę Dygowo.

Podczas trwania akcji zarejestrowano i pobrano ponad 65 próbek od potencjalnych Dawców szpiku. Chociaż 48 osób wyraziło chęć oddania krwi, ostatecznie udało się zrealizować 37 donacji, co równa się łącznej ilości 16,650 ml .

Zarząd OSP Dygowo pragnie serdecznie podziękować wszystkim, którzy wsparli akcję krwiodawstwa oraz DKMS. Wśród podziękowań wymieniają gminne jednostki OSP, OSP Ustronie Morskie, OSP Kukinia, OSP Tychowo, PSP Kołobrzeg, Klub Motocyklowy Voyager, Urząd Gminy Dygowo, Gminny Ośrodek Kultury, Sołectwo Dygowo, Rodziców dzieci z przedszkola grupa Delfinki za wykonanie na tą okazję magnesów, Koło Gospodyń Wiejskich Stojkowo, Mieszkańców Gąskowa i Dygowa, oraz wszystkie inne osoby, które zaangażowały się w tę szlachetną akcję.

foto gminadygowo.pl