Few Clouds

21 maja 2024
    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Niepokojąca sytuacja w gminie Dygowo

Tylko 16 centymetrów brakuje do przekroczenia stanu alarmowego - tak wysoki jest poziom Parsety na moście w Bardach. Zdjęcia z lotu ptaka zrobił Zbigniew Drewniak. Widać na nich, jak trudna jest sytuacja hydrologiczna w dolinie Parsęty. Poziom wody jest tak wysoki, że utrudnia spływ strumieniom i mniejszym rzeczkom, które osiągają wysoki poziom, albo wylewają. Ponadto, powoduje to, że woda nie schodzi z gruntów i powstają lokalne podtopienia. Czasami to, co jest groźne, wygląda malowniczo, stąd warto rzucić okiem na królową rzek Pomorza Środkowego.