Few Clouds

11°C

Kołobrzeg

21 maja 2024    |    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
21 maja 2024    
    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Emocjonująca zbiórka i aukcje w gminie Dygowo

Szkoła podstawowa w Czerninie, pod przewodnictwem nauczyciela wf-u Łukasza Jagły, już po raz trzynasty zorganizowała Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie gminy Dygowo. Tegoroczna 32 edycja wydarzenia rozszerzyła swój zasięg, obejmując także Dygowo. Od godziny 11-tej w sali sprtowej w Dygowie miały miejsce emocjonujące rozgrywki turnieju rekreacyjnego piłki siatkowej, a w ośrodku kultury wolontariusze kwestowali przy stoiskach ze słodyczami i przekąskami, pod akompaniamentem zespołu ludowego i wykonawcy muzyki rozrywkowej. Dodatkowo, dla najmłodszych zorganizowano zajęcia plastyczne, podczas których zdobiono papierowe serduszka. Przed budynkiem GOK-u działała również kuchnia polowa. Wolontariusze z Dygowa zebrali imponującą kwotę 5 617 złotych.

Centrum wydarzeń Orkiestry znajdowało się w świetlicy wiejskiej w Czerninie. Już od południa działały stoiska, odbywały się koncerty, a strażacy z OSP szkolili zasady pierwszej pomocy oraz obsługiwali punkt dla dawców szpiku. Głównym wydarzeniem, tradycyjnie już, była aukcja przedmiotów przekazanych sztabowi przez hojnych darczyńców. Aukcja ruszyła i przyniosła rekordową kwotę – 15 200 złotych. Podczas licytacji osiągnięto najwyższą sumę za dzień urzędowania oraz obiad lub kolację z Wójtem Gminy Dygowo. Suma 2 200 złotych trafiła do puszek WOŚP. Aukcję prowadzili Jadwiga Puton, dyrektor szkoły w Czerninie, oraz Grzegorz Starczyk, wójt Gminy Dygowo. Łącznie do puszek sztabu Orkiestry w Czerninie trafiła imponująca suma 48 186,04 złotych.

foto gminadygowo.pl

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama