Few Clouds

21 maja 2024    |    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
21 maja 2024
    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Emocjonująca zbiórka i aukcje w gminie Dygowo

Szkoła podstawowa w Czerninie, pod przewodnictwem nauczyciela wf-u Łukasza Jagły, już po raz trzynasty zorganizowała Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie gminy Dygowo. Tegoroczna 32 edycja wydarzenia rozszerzyła swój zasięg, obejmując także Dygowo. Od godziny 11-tej w sali sprtowej w Dygowie miały miejsce emocjonujące rozgrywki turnieju rekreacyjnego piłki siatkowej, a w ośrodku kultury wolontariusze kwestowali przy stoiskach ze słodyczami i przekąskami, pod akompaniamentem zespołu ludowego i wykonawcy muzyki rozrywkowej. Dodatkowo, dla najmłodszych zorganizowano zajęcia plastyczne, podczas których zdobiono papierowe serduszka. Przed budynkiem GOK-u działała również kuchnia polowa. Wolontariusze z Dygowa zebrali imponującą kwotę 5 617 złotych.

Centrum wydarzeń Orkiestry znajdowało się w świetlicy wiejskiej w Czerninie. Już od południa działały stoiska, odbywały się koncerty, a strażacy z OSP szkolili zasady pierwszej pomocy oraz obsługiwali punkt dla dawców szpiku. Głównym wydarzeniem, tradycyjnie już, była aukcja przedmiotów przekazanych sztabowi przez hojnych darczyńców. Aukcja ruszyła i przyniosła rekordową kwotę – 15 200 złotych. Podczas licytacji osiągnięto najwyższą sumę za dzień urzędowania oraz obiad lub kolację z Wójtem Gminy Dygowo. Suma 2 200 złotych trafiła do puszek WOŚP. Aukcję prowadzili Jadwiga Puton, dyrektor szkoły w Czerninie, oraz Grzegorz Starczyk, wójt Gminy Dygowo. Łącznie do puszek sztabu Orkiestry w Czerninie trafiła imponująca suma 48 186,04 złotych.

foto gminadygowo.pl