Few Clouds

11°C

Kołobrzeg

21 maja 2024    |    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
21 maja 2024    
    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Spotkanie w sprawie przyszłości mostu w Kłopotowie

W Domu Pomocy Społecznej w Piotrowicach odbyło się ważne spotkanie, w którym uczestniczył starosta Tomasz Tamborski, mieszkańcy Kłopotowa, Piotrowic i Włościborza, a także grupy przewoźników, rolników, strażaków i leśników. Radni Rady Gminy Dygowo oraz sołtysi z obszaru dotkniętego ograniczeniami także wzięli udział w dyskusji, przy wsparciu kierowniczki wydziału budownictwa Izabeli Płomińskiej.

Na mocy decyzji podjętej na spotkaniu, od 16 stycznia na moście w Kłopotowie wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu. Przejazd zostanie ograniczony szykanami, a maksymalny tonaż obniżony do 2,5 tony. Ta zmiana spotkała się z krytyką wielu osób, instytucji i firm, dla których most jest ważnym punktem komunikacyjnym. Okrężna droga przez most w Bardach to dodatkowe koszty i wydłużony czas podróży.

W trakcie spotkania starosta Tamborski postawił retoryczne pytanie: wygoda czy bezpieczeństwo? Odpowiedzi na to pytanie stały się kluczowym elementem dyskusji nad wprowadzonymi ograniczeniami. Starosta przedstawił powody takiej decyzji, wskazując na poważne problemy techniczne mostu w Kłopotowie. Erozja chemiczna konstrukcji znacząco zmniejszyła jego wytrzymałość, co skłoniło do rozważenia możliwości remontu lub nawet budowy nowego mostu.

Aby podjąć ostateczną decyzję, planuje się przeprowadzenie ekspertyzy w ciągu dwóch kwartałów, z kosztem szacowanym na 150 tysięcy złotych. Jeśli most okaże się nadający do remontu, starostwo posiada gotowy projekt budowlany; w przeciwnym razie konieczne będzie przygotowanie nowej dokumentacji. Szacunkowe koszty remontu wahają się w granicach 25 milionów złotych, a budowa nowej konstrukcji może być jeszcze droższa. Starosta podkreślił, że konieczne będzie dofinansowanie co najmniej 60 procent kosztów. Przyjęto, że prace remontowe lub budowlane powinny rozpocząć się najpóźniej do końca 2025 roku.

Na zakończenie spotkania starosta Tamborski zobowiązał się rozważyć postulaty przewoźników i mieszkańców, którzy dojeżdżają do pracy busami o masie do 3,5 tony. Temat ten będzie poddany analizie, a być może ustawienie szykan na moście zostanie dostosowane do ich potrzeb.

foto gminadygowo.pl

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama