Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

21 czerwca 2024    |    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz
21 czerwca 2024    
    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Polsko-niemieckie ćwiczenia strażaków na terenie gminy Dygowo

Na terenie gminy Dygowo miało miejsce wspólne szkolenie zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych z Czernina, Dygowa, Wrzosowa, Piotrowic ze strażakami gminy partnerskiej Amt Crivitz z Niemiec.

Część teoretyczna, odbyła się w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Dygowie. Podczas pogadanki dh Krzysztof Gruchała przedstawił taktykę i techniki stosowane podczas działań z zakresu ratownictwa technicznego przez strażaków z gminy Dygowo, następnie Markus Egejoke zaprezentował zadania oraz strukturę organizacyjną Ochotniczej Straży Pożarnej z Amt Crivitz. Ponadto strażacy z Niemiec zaprezentowali nowego drona do prowadzenia działań poszukiwawczo-ratowniczych z kamerą termowizyjną DJI Mavic 3 Thermal.

W trakcie ćwiczeń praktycznych w pobliżu remizy OSP Piotrowice zrealizowano scenariusz wypadku dwóch samochodów osobowych, w którym udział brały 3 osobowy poszkodowane. Druhowie z gminy Dygowo zaprezentowali swoje umiejętności w zakresie wykonywania dostępu do osób poszkodowanych oraz udzielania pierwszej pomocy. Koledzy z Niemiec mieli okazje przyjrzeć się technikom oraz sprzętowi wykorzystywanemu przez strażaków z Polski. Po zakończonych manewrach wymieniono uwagi i spostrzeżenia, a także podziękowano wszystkim uczestnikom ćwiczeń za szczególne zaangażowanie.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama