Overcast Clouds

17°C

Kołobrzeg

23 czerwca 2024    |    Imieniny: Wanda, Józef, Albin
23 czerwca 2024    
    Imieniny: Wanda, Józef, Albin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Wmurowano akt erekcyjny i kamień węgielny pod budowę remizy OSP w Dygowie

W sobotę 28 stycznia 2023 roku odbyła się uroczystość podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego oraz kamienia węgielnego pod budowę nowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dygowie. Inicjatorem wydarzenia był zarząd OSP Dygowo, który otrzymał wsparcie wójta Gminy Dygowo oraz proboszcza parafii Dygowo, będącego jednocześnie kapelanem powiatowym ZOSP. Jest to pierwsza tego typu uroczystość związana z nową inwestycją w gminie Dygowo.

Podpisy na Akcie erekcyjnym pod budowę nowej siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Dygowie złożyli:

Poseł na Sejm RP –Czesław Hoc
Radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego –Henryk Carewicz
Zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej – st. bryg. Mirosław Pender
Prezes Wojewódzkiego ZOSP RP w Szczecinie – dh Marek Kowalski
Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu – st. bryg. Krzysztof Makowski
Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kołobrzegu – dh Mirosław Zalewski
Wójt Gminy Dygowo – Grzegorz Starczyk
Przewodniczący Rady Gminy Dygowo –Jerzy Leszczyński
Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Dygowie – dh Marcin Tekiel
Proboszcz Parafii Dygowo ,Kapelan Powiatowy ZOSP RP – dh ks. Piotr Niedźwiadek
Wykonawca inwestycji , przedstawiciel konsorcjum firm, właściciel URB Iwicki –Sebastian Iwicki

Podpisany i poświęcony dokument umieszczony został w kapsule czasu wraz kartami historii jednostki OSP w Dygowo, listą świadków uroczystości oraz innymi pamiątkami. Kapsułę umieszczono w betonowej posadzce , którą następnie zaproszeni goście symbolicznie zarzucili betonem.

W murze powstającej remizy umieszczono kamień węgielny. Jest to kamień z pieczęcią z bazyliki św. Floriana w Krakowie potwierdzającą ,że został wyjęty spod świątyni. Ponadto OSP Dygowo otrzymała cząstkę z relikwiarza św. Floriana, która będzie wystawiana podczas uroczystości religijnych. Kustoszem Relikwii św. Floriana uczyniono ks. Piotra Niedźwiadka.

Obok kamienia węgielnego, wójt Grzegorz Starczyk wmurował symboliczną cegłę z dawnego Dom Kultury, który stał w miejscu budowy remizy.

Następnie głos zabrali: Poseł na Sejm RP –Czesław Hoc, Radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego – Henryk Carewicz, Zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP – st. bryg. Mirosław Pender, Prezes Wojewódzkiego ZOSP RP w Szczecinie – dh Marek Kowalski, Komendant Powiatowy PSP w Kołobrzegu – st. bryg. Krzysztof Makowski, Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kołobrzegu – dh Mirosław Zalewski, Wójt Gminy Dygowo – Grzegorz Starczyk, Przewodniczący Rady Gminy Dygowo –Jerzy Leszczyński.

info gminadygowo.pl

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama