Overcast Clouds

17°C

Kołobrzeg

23 czerwca 2024    |    Imieniny: Wanda, Józef, Albin
23 czerwca 2024    
    Imieniny: Wanda, Józef, Albin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

45-lecie Koła Łowieckiego „Świt” Kołobrzeg

W dniu 22 września 2022 r odbyła się uroczystość z okazji 45-lecia Koła Łowieckiego „Świt” Kołobrzeg. Podczas jubileuszu prezes Koła -Łukasz Kneblewski przedstawił historię kołobrzeskiej organizacji łowieckiej , następnie nadane zostały odznaczenia wyróżniającym się członkom Koła. Najwyższym odznaczeniem w Polskim Związku Łowieckim – Honorowy Żeton Zasługi –ZŁOM, uhonorowany został Zbigniew Zawadzki, a Złotym Medalem Zasługi Łowieckiej odznaczono Zygmunta Adaszewskiego. Obaj Panowie są mieszkańcami gminy Dygowo. Młodzi adepci sztuki łowieckiej złożyli uroczyste ślubowanie i odebrali akty potwierdzające to wydarzenie z rąk członka Naczelnej Rady Łowieckiej - Jana Jaszczyka. Wśród gości obecni byli między innymi Wójt Gminy Dygowo - Grzegorz Starczyk i Nadleśniczy Nadleśnictwa Gościno - Robert Fijałkowski

Koło „Świt” prowadzi gospodarkę łowiecką w obwodach łowieckich znajdujących się w większości na terenie gminy Dygowo. „Świt” działa prężnie w gminie Dygowo nie tylko na niwie łowieckiej. Współpraca z samorządem gminy realizowana jest na wielu płaszczyznach. Koło aktywnie uczestniczy corocznie w dożynkach gminnych , na których wystawia stoisko promujące wyroby z dziczyzny, wspiera w przeróżny sposób okoliczne sołectwa, koła gospodyń wiejskich ,szkoły i przedszkola. Dzięki otwartości zarządu Koła na lokalną społeczność, bardzo dobrze układają się również stosunki z miejscowymi rolnikami.

foto gminadygowo.pl

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama