Broken Clouds

18 kwietnia 2024    |    Imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
18 kwietnia 2024
    Imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Deszcz, grad i wiatr nie przeszkodził im w zmaganiach z łososiem...

Za nami kolejna Biesiada i Gonitwa Łososiowa. Ze względu na remont ulicy Głównej w Dygowie impreza zorganizowana została wyjątkowo na stadionie sportowym. W zawodach wędkarskich uczestniczyło 61 wędkarzy. Wygrał Mateusz Drewnowski z Białogardu, który złowił troć o długości 63 cm i 55 cm , miejsce drugie zajął mieszkaniec gminy Dygowo Andrzej Zdziobło wynik troć 66 cm, natomiast miejsce trzecie przypadło w udziale Henrykowi Ląkocy z Kołobrzegu, wynik troć 55,2 cm.

Mimo trudnych warunków atmosferycznych, silny wiatr, deszcz, grad i burze w zawodach sportowych Gonitwa Łososiowa wzięło udział 28 zawodników. Pierwsze miejsce w kategorii open zajął Tomasz Żmuda z Sarbii z wynikiem 1:18:13. Wyniki dostępne TUTAJ.

Po powrocie uczestników zawodów wędkarskich i zawodników Gonitwy nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy oraz wręczenie nagród, które ufundowała Gmina Dygowo, Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty, Bank Spółdzielczy w Białogardzie, Nadleśnictwo Gościno oraz Sklep Wędkarski Michała Jani z Kołobrzegu. W trakcie imprezy obecni byli: Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek, Wicestarosta Kołobrzeski Jacek Kuś, Poseł RP Czesław Hoc, Senator RP Janusz Gromek oraz Poseł Parlamentu Europejskiego Joachim Brudziński. Po oficjalnym otwarciu tradycyjnie zupę łososiową podawał wójt Grzegorz Starczyk wraz z przewodniczącym rady gminy Jerzym Leszczyńskiem. Oprawę artystyczną zapewnił Zespół Śpiewaczy Dygowianie i Dąbrówka oraz Iwona Niedzielska i Marek Malita. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się widowisko teatralne, pokaz tańca i sztuk walki przygotowane przez artystów Festiwalu Indii, a do wspólnej zabawy przygrywał zespół Gunersi z Koszalina. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci, był mobilny plac zabaw, wata cukrowa i malowanie twarzy. Swoje stoisko informacyjno-prewencyjne wystawiła Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a z inicjatywy OSP Dygowo w trakcie trwania imprezy można było oddać krew szczególnie, że w wakacje potrzeba jej dwa razy więcej. W namiocie profilaktycznym Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej „Żyj zdrowo w Gminie Dygowo” odbywały się zajęcia profilaktyczno- animacyjne. W międzyczasie skosztować można było wędzonego łososia oraz kiełbasek z grilla. Swoje stoiska miały również Koło Gospodyń Wiejskich Ale Babki z Wrzosowa oraz Sołectwo Dębogard.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w organizacji imprezy w szczególności jednostkom OSP z Gminy Dygowo, Sołtysowi Sołectwa Dygowo Panu Wojciechowi Galkowi oraz wszystkim sponsorom imprezy.

foto: gminadygowo.pl