Overcast Clouds

17°C

Kołobrzeg

23 czerwca 2024    |    Imieniny: Wanda, Józef, Albin
23 czerwca 2024    
    Imieniny: Wanda, Józef, Albin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

10-metrowa flaga w Dygowie - tak świętowano 3 maj [video]

W Dygowie odbyły się obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji  3 Maja z 1791 roku. Początek uroczystości miał miejsce o 12.30 w kościele parafialnym. Mszę św. koncelebrowali ks. dziekan Piotr Niedźwiadek i ks. senior Tadeusz Gorla. Po mszy nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych i mieszkańców gminy z 10-metrową biało-czerwoną flagą na Plac Wolności. Na placu zebrani zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, a poczet flagowy składający się ze strażaków z OSP Dygowo wciągnął na maszt flagę państwową. Po hymnie delegacje w asyście harcerzy złożyły kwiaty przy pomniku  Pierwszych Osadników Ziemi Dygowskiej: Wójt Gminy Dygowo- Grzegorz Starczyk, Przewodniczący Rady Gminy Dygowo– Jerzy Leszczyński , proboszcz Parafii Dygowo ks. dziekan Piotr Niedźwiadek, delegacja stowarzyszenia „Senior” z Piotrowic -Antoni Bernatowicz, Robert Jaruzel i Dariusz Wojciechowski, delegacja Publicznej Szkoły Podstawowej we Wrzosowie. Następnie przemówienie okolicznościowe wygłosił wójt Grzegorz Starczyk. Na zakończenie chętni mogli wziąć flagi biało-czerwone które zakupiła Gmina Dygowo.

Poczty sztandarowe wystawiali: OSP Czernin, OSP Dygowo OSP Wrzosowo, Publiczna Szkoła Podstawowa w Czerninie, Publiczna Szkoła Podstawowa we Wrzosowie. Harcerze z 75 Drużyny Harcerskiej Globina z Dygowa honorowo wystawili poczet ze sztandarem nie istniejącego już koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Dygowie.

gminadygowo.pl

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama