19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

dygowo dozynki 2021

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią Gmina Dygowo zorganizowała dożynki gminne, które  odbyły się 11 września Dygowie. Uroczystości rozpoczęła Msza św. dziękczynna w intencji rolników i ich rodzin z podziękowaniem za żniwa, którą koncelebrowali proboszcz parafii Dygowo-ks. Piotr Niedźwiadek oraz proboszcz parafii Wrzosowo – ks. Kazimierz Koszykowski . Podczas mszy poświęcone zostały chleby i wieńce dożynkowe wystawione przez sołectwa: Dębogard, Dygowo, Pustary, Stojkowo i Wrzosowo. Po mszy wyruszył z kościoła na stadion przy ulicy Kolejowej korowód dożynkowy  ze starostami na czele - panią Sandrą Madejsza ze Stojkowa i panem Karolem Lesiakiem z Jażdże. Na scenie plenerowej starostowie przekazali wójtowi Grzegorzowi Starczykowi i przewodniczącemu rady gminy Jerzemu Leszczyńskiemu bochen chleba z tegorocznych zbóż. Obecni w czasie ceremoniału: Senator RP Janusz Gromek, Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska, Starosta Powiatu Kołobrzeg Tomasz Tamborski, złożyli rolnikom życzenia.  Następnie rolnicy wraz z wójtem dzieli chlebem zebranych na stadionie mieszkańców gminy.

W programie artystycznym wystąpili: zespoły ludowe „Dygowianie”, „Dąbrówka” z Dębogardu, „Podlotki” z Gościna oraz duet skrzypcowy Ewa i Irmina.

Klub Kolarski Ziemia Kołobrzeska zorganizował wyścigi rowerowe o Puchar Wójta Gminy Dygowo  dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych. W wyścigach brały również udział dzieci z zaprzyjaźnionych klubów kolarskich z Darłowa i Nowogardu. Nad przebiegiem wyścigów czuwali Agnieszka i Jakub Braun. Nagrody zwycięzcom w poszczególnych wyścigach wręczył wójt Grzegorz Starczyk.

Gmina Dygowo tradycyjnie zorganizowała turniej rekreacyjny sołectw. Do rywalizacji stanęły sołectwa: Bardy, Dębogard, Dygowo, Jazy, Miechęcino, Pustary i Stojkowo. Pierwsze miejsce zajęła drużyna sołectwa Dygowo, drugie miejsce przypadło ekipie ze Stojkowa , a trzecie sołectwu z Miechęcina.

Po raz pierwszy gmina zorganizowała również konkurs dla gości: cięcie kłody drewna piłą poprzeczną typu „moja-twoja”. Zapomniana metoda cięcia drewna okazała się nie lada wyzwaniem dla rywalizujących par. Bezkonkurencyjni byli tu radni powiatowi Robert Jaruzel i Artur Wasiewski. W czasie gdy ich konkurenci walczyli z pierwszym cięciem , oni zdążyli uciąć dwa klocki i jeszcze pomogli trzymać stojak parze: marszałek Stanisław Wziątek i wicestarosta Jacek Kuś. Doskonale radziła sobie również para: nadleśniczy Robert Fijałkowski i Janusz Fijałkowski.

W konkursie na najładniejszy wieniec wygrało sołectwo Dygowo i zdobyło nagrodę o łącznej wartości 3000 złotych. Drugie miejsce zajęło sołectwo Dębogard i otrzymało nagrodę łączną 2000 złotych, a trzecie miejsce i łącznie 1400 złotych przypadło sołectwu Wrzosowo.

W czasie imprezy w godzinach od 14  do 18 czynny był mobilny punkt szczepień. Z udogodnienia skorzystało osiem osób.

info gminadygowo.pl