Overcast Clouds

17°C

Kołobrzeg

23 czerwca 2024    |    Imieniny: Wanda, Józef, Albin
23 czerwca 2024    
    Imieniny: Wanda, Józef, Albin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

krew strażacy dygowo kołobrzeg

Autobus  Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie (RCKiK ) zaparkował w niedzielne przedpołudniem na Placu Wolności w Dygowie. Popularny krwiobus  umożliwia przeprowadzenie akcji krwiodawstwa w miejscowościach leżących daleko od regionalnych centrów krwiodawstwa i ich oddziałów.

Inicjatorem i organizatorem akcji poboru krwi w mobilnym punkcie był zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Dygowie. Współorganizatorem była Gmina Dygowo , która udostępniła teren i zaplecze sanitarne.

Prezes Zarządu Gminnego OSP Gminy Dygowo – Marcin Tekiel w rozmowie nie krył zadowolenia: - Akcję przeprowadziliśmy pierwszy raz, oddano ponad 12 litrów krwi, to bardzo dobry wynik. Wydaliśmy 50 kart zgłoszeniowych, ale po zweryfikowaniu przez lekarza do oddania zostało dopuszczonych  27 osób. Byli to nie tylko mieszkańcy gminy Dygowo, lecz również  strażacy OSP z Czernina ,Piotrowic,  Stojkowa , Ustronia Morskiego i Wrzosowa oraz motocykliści , członkowie klubu Voyager. Większość  osób oddających krew robiła to po raz pierwszy. Akcja na pewno będzie powtórzona, może uda się aby krwiobus odwiedzał Dygowo już w lipcu lub wrześniu. Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękuję.

foto/info gminadygowo.pl

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama