Overcast Clouds

17°C

Kołobrzeg

23 czerwca 2024    |    Imieniny: Wanda, Józef, Albin
23 czerwca 2024    
    Imieniny: Wanda, Józef, Albin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

dygowo niepodległość

Obchody rocznicowe  z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości w Dygowie rozpoczęła o godzinie 12.30 Msza św. w kościele parafialnym.  W czasie mszy przedstawienie patriotyczne zaprezentowali uczniowie ze szkoły podstawowej w Czerninie oraz zespoły regionalne - Dąbrówka i Dygowianie. 

Oficjalne gminne obchody kontynuowane były na Placu Wolności. Uroczystość rozpoczął hymn i wciągnięcie flagi państwowej na maszt. Następnie harcerze w asyście delegacji: wójt Grzegorz Starczyk, przewodniczący rady gminy Artur Wasiewski i ks. Piotr Niedźwiadek, złożyli wieniec przy pomniku Pierwszych Osadników Ziemi Dygowskiej. Salwę honorową oddała kompania rekonstruktorów historycznych. Po ceremonii wójt przywitał zgromadzonych mieszkańców gminy. Wyjątkowym gościem uroczystości była Pani Eugenia Zaleska, która podzieliła się wspomnieniami, kiedy jako dziecko spotkała marszałka Józefa Piłsudskiego w Druskiennikach – miasteczku nad Niemnem na Litwie. Po lekcji żywej historii dwustu mieszkańców gminy Dygowo, dla uczczenia 100-lecia Polski niepodległej ułożyło żywą, biało-czerwoną flagę. Obchody rocznicowe zakończył Bieg Niepodległości na dystansie 1918 metrów.

Marek Kawęcki
www.gminadygowo.plreklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama