19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Zapisy na Gonitwę Łososiową15 lipca 2017 r. w Dygowie  odbędzie się już XI „Biesiada Łososiowa”. Płynąca przez gminę Dygowo łososiowa rzeka Parsęta od lat przyciąga swymi zasobami rzesze wędkarzy, którzy zjeżdżają na teren gminy niemal z całej Polski. Parsęta jest niewątpliwie największym bogactwem gminy, a łosoś to wiodący element herbu i symbol gminy Dygowo. W ramach biesiady rozgrywane będą jak co roku ogólnopolskie wędkarskie zawody spinningowe.

Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja, tak jak poprzednie, zgromadzi przy Pomniku Łososia rzesze wędkarzy, miłośników natury, turystów, zawodników, mieszkańców gminy oraz specjalnie zaproszonych na tą okazję gości. Wszystkich uczestników zawodów, tuż po kilkugodzinnych zmaganiach nad rz. Parsętą , dygowski Plac Wolności powita smaczną kuchnią ze słynną zupą łososiową. Przed Pomnikiem Łososia odbędzie się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Po tej części imprezy rozpocznie się wspólne biesiadowanie, konkursy dla dzieci i dorosłych, program artystyczny i zabawa taneczna do białego rana. Atmosfera, która towarzyszy przy biesiadowaniu jest zapamiętywana na długo przez każdego uczestnika.

Zgodnie z regulaminem zawody wędkarskie będą przebiegały wzdłuż rz. Parsęta, od Elektrowni w Rościnie do  mostu drogowego na ul. Młyńskiej w Kołobrzegu. Odcinek rzeki o szybkim nurcie przebiegającym wśród łąk i terenów zadrzewionych. Szerokość około 20 m. Średnia głębokość 1-2 m z dołkami do 3 m. Brzegi twarde, miejscami podmokłe. Na krótkich odcinkach, przy brzegach, występuje roślinność denna. Wszyscy uczestnicy zawodów są zwolnieni z opłat na połów ryb na wodach krainy pstrąga i lipienia. Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest posiadanie karty wędkarskiej, która będzie sprawdzana podczas zapisów. Nie przewiduje się podziału zawodników na grupy ani ze względu na wiek, ani ze względu na płeć. Dolna granica wieku - ukończone 16 lat. Łowione ryby - troć o wymiarze 50 cm w formule C&R ( żywa ryba) lub „martwa ryba”, łosoś o wymiarze 50 cm w formule C&R  (żywa ryba). Zawodnik może łowić tylko na sztuczną przynętę. Dozwolone  jest złowienie 2 sztuk.

Odprawa zawodników na połów ryb będzie miała miejsce przy Pomniku Łososia w Dygowie (zbiórka o godz. 5.00).

Regulamin zawodów wędkarskich jest dostępny na stronie www.dygowo.pl
oraz www.gminadygowo.pl.  Wszelkie informacje pod nr tel. (94)3549165, (94)3584194. Zapraszamy wszystkich chętnych wędkarzy do udziału w zawodach.