menu

70 lat ochotniczej straży w Dygowie

osp,dygowoMsza w kościele parafialnym, przemarsz ulicą i uroczystości w gminnym zespole szkół - tak wyglądały dzisiejsze obchody 70-lecia powstania OSP w Dygowie.


Pogotowie pożarnicze działało w Dygowie już w 1945 roku dzięki zaangażowaniu tamtejszego sołtysa. I choć było ono dość prowizoryczne, było bardzo potrzebne, ze względu na częste pożary, wzniecane czy to przez ludność niemiecką, czy innych nieznanych sprawców. Pierwszy wóz strażacki w postaci zużytego peugeota strażacy otrzymali w 1951 roku. Takie były początki. Dziś, OSP Dygowo dysponuje nowoczesnym sprzętem i oddanymi sprawa ochrony przeciwpożarowej strażakami. Jest również wpisana do KSRG. Podkreślał to w swoim przemówieniu Jerzy Dymecki, prezes Zarządu OSP w Dygowie. Zasłużeni strażacy otrzymali dziś odznaczenia, a osoby zasłużone dla dygowskiej straży podziękowania.

osp,dygowo

osp,dygowo

osp,dygowo

osp,dygowo

osp,dygowo

osp,dygowo

osp,dygowo

osp,dygowo

osp,dygowo

osp,dygowo

osp,dygowo

osp,dygowo

osp,dygowo

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.