Overcast Clouds

4°C

Kołobrzeg

22 kwietnia 2024    |    Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz
22 kwietnia 2024    
    Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, bagicz, lotnisko, baltic centerDzięki zmianie stanowiska wójta gminy Ustronie i braku sprzeciwu prezydenta Kołobrzegu, spółka Baltic Center zarejestrowała w Bagiczu lotnisko.

 


Procedura trwała 2 lata i była naznaczona wieloma trudnościami, a przede wszystkim podziałem środowiska lotniczego naszego powiatu. Na przeszkodzie przede wszystkim stała jednak gmina Ustronie Morskie, która ze spółką Baltic Center Polska jest w sporze sądowym. Wójt Jerzy Kołakowski odgrażał się, że w życiu nie pozwoli na lokowanie przez BCP lotniska, po czym zmienił zdanie. Sprzeciwu nie wniósł również prezydent Kołobrzegu, wręcz przeciwnie, miasto popiera powstanie lotniska na warunkach prywatnej spółki.

W Bagiczu, Urząd Lotnictwa Cywilnego zarejestrował lotnisko cywilne użytku niepublicznego z drogą startową o nawierzchni sztucznej, przeznaczone dla samolotów i śmigłowców. O rozpoczęciu tej procedury pisaliśmy w 2010 roku (przeczytaj). Operator lotniska, spółka BCP, jest zainteresowana niektórymi terenami miejskimi w Podczelu w celu prowadzenia działalności lotniczej. Miasto również nie ukrywa, że pozytywnie podchodzi do inicjatywy BCP.

Fot. P. Dawid

informacje kołobrzeg, bagicz, lotnisko, baltic center

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama