Few Clouds

4°C

Kołobrzeg

21 kwietnia 2024    |    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
21 kwietnia 2024    
    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Rowerem z Kołobrzegu do Dygowa przez Ustronie [foto]

21 kilometrów - tyle trzeba przejechać, żeby ścieżką rowerową dotrzeć z Kołobrzegu do Dygowa. Aby zrobić to po szlaku i z dala od samochodów, trzeba jechać przez Ustronie Morskie, bo na razie ścieżki z Kołobrzegu do Dygowa nie ma, ale i to ma się zmienić. Na pewno warto cieszyć się i z tego co jest, a my chcemy zaproponować wam wycieczkę z Ustronia do Dygowa. Oczywiście, można też przejechać tę trasę z Dygowa, przez Ustronie do Kołobrzegu.

Oddana kilka tygodni temu ścieżka rowerowa, ma długość 5 kilometrów. W gminie Dygowo to pierwsza ścieżka rowerowa o charakterze międzygminnym. Mamy nadzieję, że to dopiero zapowiedź tego rodzaju inwestycji. Koszt całości to 4 mln zł.

Nie jest to ścieżka pośród drzew, nie jest to ścieżka krajobrazowa. To ścieżka wzdłuż istniejącej drogi łączącej dwie miejscowości. W dużej części asfaltowa. Zaczyna swój bieg w Ustroniu Morskim. Startując na ulicy Kolejowej, po skrzyżowaniu z droga krajową nr 11 (ul. Koszalińska), kierujemy się na południe, przecinając linie kolejową i mijając po prawej stronie stację Ustronie Morskie. Początkowo, ścieżka wiedzie wśród pól, prowadząc nas do Kukinki. Dalej, równie mało urozmaicony krajobraz towarzyszyć nam będzie do zakładu "Koral", za którym musimy przejechać nad drogą ekspresową S6, skąd docieramy do Kukinii. Po przejechaniu przez wioskę, kierujemy się na południowy zachód. Za kilka chwil dojeżdżamy do Jeziora Stojkowo, a potem i do miejscowości o tej nazwie, mijając jezioro z prawej strony. Stamtąd już niedaleko mamy Dygowo. Jedziemy przez mało urozmaicony teren w postaci pół i łąk.

Teren, to podstawowy problem tej ścieżki. Nic na niej nie ma i autorzy nie zadbali o to, aby była on w jakikolwiek sposób atrakcją turystyczną. Ścieżka jest, bo miała być, łączyć Ustronie z Dygowem. Na dłuższe recenzje wypadowe przyjdzie jeszcze czas. Ścieżka w większości wykonana jest z asfaltu, częściowo z płytek polbrukowych. Latem, będzie na niej brakować cienia. Prawda jest jednak taka, że nie ma innej możliwości prowadzenia dróg rowerowych, bo wymagałoby to wykupowania gruntów, a ponadto prowadziłoby ścieżki poza terenami zurbanizowanymi, wydłużając dojazd do danych miejscowości, a zapewne nie o to chodzi. W części przypadków, ścieżki pozwalają również mieszkańcom różnych miejscowości np. jeździć do pracy czy po prostu do rodziny. Taka ścieżka zwiększa więc bezpieczeństwo. Jednak w Kukini 150 metrów musimy przejechać drogą, nie ma tam ścieżki. Podobnie problem dotyczy także Dygowa. Ścieżka dochodzi do miejscowości. Dalej mamy do wyboru ulicę...

Robert Dziemba
Fot. Przemek Gryń

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama