Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

9 czerwca 2023    |    Imieniny: Anna, Pelagia, Felicjan
9 czerwca 2023    
    Imieniny: Anna, Pelagia, Felicjan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Krótki rejs tramwajem po Parsęcie, czyli spacerkiem po rzece

W okresie Covid'19 w Zarządzie Portu Morskiego narodziła się idea związana z lepszym udostępnieniem potencjału turystycznego tego terenu. Tak narodził się Szlak Trzech Fortów oraz Portowy Tramwaj Wodny.

Może nie uwierzycie, ale miasto z rzeki wygląda zupełnie inaczej. Można rzecz: bardziej majestatycznie. Taka kilkudziesięciominutowa wycieczka, bo trudno nazwać to wyprawą, pozwala lepiej poznać miasto i zrozumieć, jak wyglądało to w dawnych czasach, gdy ruch na rzece był o wiele większy. Może wydawać się, że to pakiet dla emerytów, ale jest zgoła odmiennie. Przy okazji, można zobaczyć oryginalną konstrukcję historycznych mostów: kolejowego na ul. Solnej i drogowego na ul. Łopuskiego. Sama trasa po rzece ma ok. 1,75 km w jednym kierunku.

Po drodze mijamy gmach biblioteki, cerkiew greckokatolicką, budynek starego szpitala, czy mały kościół nad Parsętą. Niestety, w tym miejscu pojawia się problem: jest tam więcej mułu niż wody. Sprawdziliśmy. To tylko metr głębokości. Śruba kręci w piachu. I tak wygląda rzeka na miejskim odcinku. To nasz poważny problem, bo za jakiś okres będzie trudno pływać większymi łódkami.

Powrót do portu wiąże się z wizytą w Porcie Handlowym. Widać zabytkowe spichlerze, Stocznię Parsęta, a także Port Wojenny. Uważam, że wycieczka była warta zachodu. A to dopiero początek. Parsęta dopiero przed nami...

Robert Dziemba

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama