Few Clouds

14 czerwca 2024    |    Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
14 czerwca 2024
    Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna

Główny księgowy w międzynarodowej korporacji

Jesteśmy wiodącym producentem płyt drewnopochodnych z 125-letnią historią sukcesu, posiadającym ponad 40 zakładów na całym świecie. Jako biznes stawiamy na ciągły rozwój i obecnie realizujemy nowe projekty w obszarze produkcji, logistyki i sprzedaży. Naszym celem jest dalsza ekspansja zarówno rynku krajowego, jak i eksportowego, poprzez oferowanie najnowszych osiągnięć w portfolio produktowym. Dlatego poszukujemy kompetentnych menedżerów i specjalistów, których cechuje pasja i ambicja w dążeniu do osiągania założonych celów. Obecnie poszukujemy zaangażowanych profesjonalistów z pasją na stanowisko:
Główna Księgowa / Główny Księgowy

Miejsce pracy: Szczecinek, stacjonarnie

Nr ref.: GKSZ 03/2024

Twój zakres obowiązków:
•    Kalkulacja podatku dochodowego od osób prawnych, przygotowanie deklaracji;
•    Kontrola i akceptacja deklaracji VAT oraz JPK_VAT;
•    Nadzór nad wykorzystaniem środków finansowych zgodnie z warunkami kredytowania (kontrola kowenantów, podział kont – inwestycje, itp.) ;
•    Reprezentowanie firmy przed organami podatkowymi;
•    Sporządzanie budżetów miesięcznych i rocznych oraz kontrola ich wykonania;
•    Sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych spółki zgodnie z polską ustawą o rachunkowości i wg międzynarodowych standardów rachunkowości;
•    Analiza kosztów produkcji i wydatków inwestycyjnych;
•    Odpowiedzialność za przygotowanie i wysyłanie raportów miesięcznych, kwartalnych i rocznych;
•    Przygotowanie prognoz przepływów pieniężnych w firmie;
•    Odpowiedzialność za terminowe regulowanie zobowiązań;
•    Współpraca z instytucjami finansowymi w zakresie prowadzonych spraw;
•    Przygotowanie raportów statystycznych (Urząd Statystyczny, IDA), raportowanie do NBP.

Nasze wymagania:
•    Min. 2-letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym w dziale księgowości;
•    Wykształcenie wyższe kierunkowe;
•    Znajomość przepisów ustawy o rachunkowości i przepisów podatkowych;
•    Znajomość międzynarodowych standardów rachunkowości będzie dodatkowym atutem;
•    Mile widziana znajomość zagadnień związanych ze specjalnymi strefami ekonomicznymi, dotacjami i decyzjami o wsparciu;
•    Dobra znajomość obsługi pakietu MS Office, w szczególności Excel;
•    Dobra znajomość języka angielskiego;
•    Bardzo dobra organizacja pracy, a także samodzielność i zaangażowanie;
•    Prawo jazdy kat. B.

Oferujemy:
•    Pracę w międzynarodowej korporacji będącej liderem w swojej branży;
•    Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę bez okresu próbnego;
•    Atrakcyjny system nagród miesięcznych;
•    Opiekę mentora podczas procesu onboardingu;
•    Nieograniczona możliwość korzystania z siłowni zakładowej;
•    Rozwój wewnątrz organizacji w ramach rekrutacji wewnętrznych;
•    Program poleceń pracowniczych;
•    Udział w szkoleniach finansowanych przez pracodawcę.

Jesteś zainteresowany/a? Masz pytania?
Skontaktuj się z nami:
- p.banas@kronospan.pl
- 605 511 008

Link do formularza aplikacyjnego: