28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

młynarczyk kołobrzeg

Szanowni Mieszkańcy Kołobrzegu

Chciałbym Wam serdecznie podziękować za powierzenie mi funkcji Radnego Rady Miasta Kołobrzeg. W tej kadencji rady Miasta pracowałem w Komisjach Prawa, Oświatowej, Mieszkaniowej, Budżetowej oraz w zespole powołanym do zmiany uchwały o opłatach i odbiorze śmieci.Przygotowałem projekty uchwał, które z powodzeniem obecnie funkcjonują są to uchwały:
1.  W sprawie ustanowienia tytułów „Honorowy Obywatel Kołobrzegu” i „Zasłużony dla Miasta Kołobrzegu oraz ustalenia zasad i trybu ich nadawania i pozbawiania.
2.  W sprawie określenia zasad wypłacania diet radnym Rady Miasta i Przewodniczącym Zarządów Osiedli oraz zwrotu kosztów podróży służbowych.
3.  Uchylające uchwały w sprawie zabudowy działki przy ul. Wczasowej oraz Fredry (Pałac Zdrojowy).

Przygotowałem także uchwały bardzo korzystne dla  mieszkańców niestety nie znalazły one poparcia rządzącej obecnie większości PO + SLD a dotyczyły ;
1.  Zmiany uchwały o opłatach i odbiorze śmieci. Uproszczenie rozliczania opłaty za wywóz nieczystości stałych. Wprowadzenie ryczałtu spowoduje zmniejszenie opłaty szczególnie dotyczy to rodzin wieloosobowych, uprości pobór opłaty oraz obejmie przedsiębiorców, właścicieli hoteli i apartamentów.
2.  Zmiany uchwały o strefach płatnego parkowania. Centrum miasta strefą płatnego parkowania – niski abonament 10 zł/m-c w strefie zamieszkania i 50,00 zł/m-c we wszystkich strefach tylko dla mieszkańców Kołobrzegu. Pozyskane środki finansowe będzie można przeznaczyć na rozbudowę nowych miejsc postojowych.
3.  Podjęcia uchwały o korzystaniu z samochodów  służbowych.

Wspierałem wiele dobrych inwestycji oraz uczestniczyłem w podejmowaniu uchwał sprzyjających mieszkańcom i turystom ( darmowa komunikacja, toalety i wejście na molo).
Jestem dobrym gospodarzem na swojej wspólnocie - Moje racjonalne propozycje w modernizowaniu budynku skłoniły właścicieli mieszkań do powierzenia mi funkcji Prezesa Wspólnoty Mieszkaniowej „Koszalińska 32 A-I”, którą pełnię od 16 lat. Zaplanowane i realizowane przedsięwzięcia miały duży wpływ na zmniejszenie opłat czynszu.

Od bardzo wielu lat angażuję się w udzielaniu pomocy dzieciom w Szkołach Podstawowych poprzez pracę w Radach Rodziców, a obecnie jestem organizatorem i koordynatorem Wolontariatu w celu douczania dzieci rozpoczynających naukę, z takiej pomocy skorzystało już ponad 500 dzieci. Angażuję się w charytatywną pomoc dzieciom, ponieważ wiem, że to inwestycja w przyszłość naszego miasta.

Jestem zwolennikiem integracji środowiska wojskowego oraz organizacji wojskowych, dlatego zostałem jednym z założycieli Stowarzyszenia Żołnierzy „ZAWSZE GOTOWI” i w tym Stowarzyszeniu pełnię funkcję Wiceprezesa. W mieście wojskowym, jakim niewątpliwie był i jest Kołobrzeg, takie środowisko pielęgnuje pamięć narodową, promuje postawy patriotyczne, ale też inicjuje wiele pozytywnych idei związanych funkcjonowaniem naszego miasta, a jest to z korzyścią dla wszystkich mieszkańców miasta.

Moje pomysły niekiedy bywają kontrowersyjne, ale po ich wdrożeniu okazuje się, że były właściwe i że przyniosły oczekiwane korzyści dla wszystkich. Wieloletnie zarządzenie Wspólnotą Mieszkaniową oraz pełnienie funkcji Radnego Rady Miasta Kołobrzeg pokazało, że potrafię podchodzić do powierzonych mi zadań w sposób uczciwy i najlepszy dla ogółu mieszkańców. Chciałbym nadal wspierać dobre pomysły, ponieważ czasem małe udogodnienia potrafią przynieść duże korzyści.

Marek Młynarczyk
tel. 609 515 620