Overcast Clouds

12°C

Kołobrzeg

30 września 2022    |    Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
30 września 2022    
    Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Samobójstwo? Zawał serca?W Muzeum Oręża Polskiego odbyło się spotkanie autorskie z Maciejem Gebelem, autorem książki o generale Samsonowiczu, w której odkrywa prawdę o śmierci carskiego dowódcy.


„Generał Samsonow. Stuletnie kłamstwo”  autorstwa Macieja Gebela, to książka, która rzuca nowe światło na życie jednego z czołowych rosyjskich dowódców. Na początku I wojny światowej został mianowany dowódcą carskiej 2. Armii, która po przeprowadzeniu mobilizacji miała wkroczyć do Prus Wschodnich i odciąć drogę ucieczki wycofującym się wojskom niemieckim. 2. Armia zostaje rozbita w bitwie pod Tannenbergiem. Do tej pory, w historiografii przyjmowano, że Samsonow popełnił samobójstwo. Był też źródła, według których Samsonow miał zawał serca. Badania Macieja Gebela dowiodły, że jego sztab go po prostu zostawił na pastwę chaosu wojny. Zachęcamy do lektury.

Samobójstwo? Zawał serca?
Samobójstwo? Zawał serca?
Samobójstwo? Zawał serca?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama