"Bezpieczne Granice" w Kamienicy Kupieckiej

granice,muzeum,kołobrzegW kołobrzeskim muzeum otwarto nową wystawę czasową, poświęconą kształtowaniu się polskich granic i ich ochronie przez różne służby.

W wigilię nadania Placówce Straży Granicznej w Kołobrzegu proporca, w Muzeum Oręża Polskiego otwarto wystawę pt. "Bezpieczne Granice". Będzie ona dostępna w Kamienicy Kupieckie do sierpnia. Na wystawie można zobaczyć mundury, wyposażenie i broń formacji broniących granice II Rzeczpospolitej. Są także plansze ze zdjęciami i historią działań oddziałów. Podczas wernisażu, starosta Tomasz Tamborski wręczył Robertowi Dziembie złotą odznakę "Za opiekę nad zabytkami". Za działalność na rzecz zabytków, naszemu redakcyjnemu koledze to wyróżnienie nadała prof. Małgorzata Omilanowska, minister kultury.

granice,muzeum,kołobrzeg