menu

"Bezpieczne Granice" w Kamienicy Kupieckiej

granice,muzeum,kołobrzegW kołobrzeskim muzeum otwarto nową wystawę czasową, poświęconą kształtowaniu się polskich granic i ich ochronie przez różne służby.


W wigilię nadania Placówce Straży Granicznej w Kołobrzegu proporca, w Muzeum Oręża Polskiego otwarto wystawę pt. "Bezpieczne Granice". Będzie ona dostępna w Kamienicy Kupieckie do sierpnia. Na wystawie można zobaczyć mundury, wyposażenie i broń formacji broniących granice II Rzeczpospolitej. Są także plansze ze zdjęciami i historią działań oddziałów. Podczas wernisażu, starosta Tomasz Tamborski wręczył Robertowi Dziembie złotą odznakę "Za opiekę nad zabytkami". Za działalność na rzecz zabytków, naszemu redakcyjnemu koledze to wyróżnienie nadała prof. Małgorzata Omilanowska, minister kultury.

 

granice,muzeum,kołobrzeg

granice,muzeum,kołobrzeg

granice,muzeum,kołobrzeg

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.