Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

21 czerwca 2024    |    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz
21 czerwca 2024    
    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

czaplewski,poezjaW Sali Plafonowej Pałacu Brunszwickich odbyła się prezentacja tomiku wierszy autorstwa filozofa, poety i polonisty - Wojtka Czaplewskiego.


Wojciecha Czaplewskiego w Kołobrzegu przedstawiać nie trzeba. Jego "Filozofia z przyległościami" czy "Pochwała niezrozumiałości" są znane każdemu miłośnikowi filozofii. Tym razem, Wojtek Czaplewski wydał tomik poezji pt "Próba czytania". Podczas spotkania autorskiego w Muzeum Oręża Polskiego, jego wiersze czytali jego uczniowie oraz dzieci, a słuchała licznie zgromadzona publiczność. Do zakupu tomiku zachęcamy, a jako przedsmak polecamy wiersz "Oblubienica":

Czterdziestoletnia kierowniczka sklepu / kroi ser. Myśli, ile jeszcze czasu / do osiemnastej, ile cienkich plastrów / zetnie maszyna. W szybie strugi deszczu, // za miesiąc urlop. W jakimś innym miejscu / znaleźć się, zgubić, ożyć, umrzeć, zasnąć, // ostrze wiruje coraz bliżej palców, / chleb pokrojony i rozlane mleko, // wyciągasz banknot i biegniesz przez góry, / pytam o drobne, nagle cisza w sklepie, / prosisz o jeszcze dwa plasterki, córy / jerozolimskie, ja biegnę do Ciebie, // ostrze wiruje bliżej, krzyczę z głodu, / chora z miłości, na skraju ogrodu.

czaplewski,poezja

czaplewski,poezja

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama