Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

21 czerwca 2024    |    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz
21 czerwca 2024    
    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

kaleta,wystawa,kołobrzeg,sopotZa nami wernisaż naszego kołobrzeskiego artysty Dariusza "Dariussa" Kalety w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. To kolejny sukces kołobrzeżanina.


Galeria ta cieszy się wielkim uznaniem i jest jedną z najważniejszych  galerii w Polsce. Tym bardziej cieszy fakt, iż malarstwo Dariusza Kalety zostało po raz kolejny docenione, a wystawa w tym miejscu jest wielkim prestiżem dla artysty jak również dla naszego miasta. Artysta nie tylko tworzy, ale też od wielu lat sprawuje funkcję kierownika (wcześniej dyrektora) Galerii Sztuki Współczesnej w Kołobrzegu.

Artysta podczas otwarcia wystawy nie omieszkał wspomnieć o naszym mieście jak i o współpracy między naszą galerią a PGS w Sopocie. Otwarcie wystawy odbyło się w największej sali wystawienniczej tejże galerii. Uczestniczyło w nim wielu mieszkańców Trójmiasta jak i środowisko artystyczne: malarze, literaci oraz środowisko uniwersytecki jak i radni miasta oraz wiceprezydent Sopotu. Nie zabrakło też gości z Kołobrzegu, którzy są wiernymi wielbicielami twórczości Dariusza Kalety.

Artysta wystawił ponad 60 prac,w tym 16 wielko formatowych. Taki przekrój prac jest wystawą retrospektywną. Można obejrzeć prace z roku 1987 jak i najnowsze z 2014 roku, specjalnie przygotowane na to wyjątkowe wydarzenie.  Tekst do folderu towarzyszącemu wystawie napisał sam Paweł Huelle, słynny polski pisarz. Wystawę można oglądać do 4 stycznia 2015 roku.

 

kaleta,wystawa,kołobrzeg,sopot

kaleta,wystawa,kołobrzeg,sopot

kaleta,wystawa,kołobrzeg,sopot

kaleta,wystawa,kołobrzeg,sopot

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama