Ogłoszenia ***  Sprzedawca New Balance  (Dam Pracę)  ***  Sprzedam naszyjnik Swarovskiego  (Sprzedam)  ***  Remont  (Usługi)  ***

Ferie z wojskiem w Batalionie Remontowym

informacje kołobrzeg, twierdza,batalionFerie przechodzą do historii, ale wiele atrakcji dla dzieci miało wiele wspólnego z historią. W Batalionie Remontowym można było zobaczyć Twierdzę Kołobrzeg.

Dzięki uprzejmości pułkownika Pawła Prządki, dowódcy 8 Batalionu Remontowego, Towarzystwo Opieki nad Zabytkami udostępniło do zwiedzenia wystawę posterową o historii kołobrzeskiej twierdzy. Przeprowadzono wykłady historyczne dla żołnierzy i dzieci, podczas których omawiana została wojskowa historia miasta nad Parsętą. W ramach spotkań z historią, chorąży Sławek Chałupniczak przygotował także pokaz zabytkowej broni, który cieszył się bardzo dużą popularnością.

Z 8 Batalionu Remontowego wystawa o Twierdzy Kołobrzeg trafi do Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.

informacje kołobrzeg, twierdza,batalion