menu
Ogłoszenia ***  Sprzedawca New Balance  (Dam Pracę)  ***  Sprzedam naszyjnik Swarovskiego  (Sprzedam)  ***  Remont  (Usługi)  *** 

Opowieść o muzeum, historii i ludziach

informacje kołobrzeg, muzeum, historia, 50-lecieW muzealnym pałacu odbył się wieczór autorski i prezentacja jubileuszowej książki pt. "50 lat Muzeum Oręża Polskiego w służbie historii i kultury".


Albumowe wydanie w twardej oprawie, setki zdjęć i historia 50 lat Muzeum Oręża Polskiego, jego wystaw, ekspozycji, zbiorów i ludzi, którzy to muzeum tworzyli, przepracowali w nim całe życie i to życie muzeum oddali. Autorami poszczególnych tekstów są: Hieronim Kroczyński, Marian Rębkowski, Bogusław Polak, Barbara Zabel i Paweł Pawłowski. Zdjęcia pochodzą z archiwum autorów, muzeum, a także wykonał je Robert Gauer.

Dziś, autorzy spotkali się z czytelnikami, była okazja do serdecznych spotkań i pytań, a przede wszystkim do nabycia książki, wydanej dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta Kołobrzeg i Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie przez Muzeum I Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. W album najlepiej zaopatrzyć się w samym muzeum. Jak podkreśla dyrektor Paweł Pawłowski, muzeum wrosło w to miasto, stało się częścią jego historii, jednocześnie tę historię zbierając i pielęgnując dla przyszłych pokoleń.

 

informacje kołobrzeg, muzeum, historia, 50-lecie

informacje kołobrzeg, muzeum, historia, 50-lecie

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.