Ogłoszenia ***  Sprzedawca New Balance  (Dam Pracę)  ***  Sprzedam naszyjnik Swarovskiego  (Sprzedam)  ***  Remont  (Usługi)  ***

Opowieść o muzeum, historii i ludziach

informacje kołobrzeg, muzeum, historia, 50-lecieW muzealnym pałacu odbył się wieczór autorski i prezentacja jubileuszowej książki pt. "50 lat Muzeum Oręża Polskiego w służbie historii i kultury".

Albumowe wydanie w twardej oprawie, setki zdjęć i historia 50 lat Muzeum Oręża Polskiego, jego wystaw, ekspozycji, zbiorów i ludzi, którzy to muzeum tworzyli, przepracowali w nim całe życie i to życie muzeum oddali. Autorami poszczególnych tekstów są: Hieronim Kroczyński, Marian Rębkowski, Bogusław Polak, Barbara Zabel i Paweł Pawłowski. Zdjęcia pochodzą z archiwum autorów, muzeum, a także wykonał je Robert Gauer.

Dziś, autorzy spotkali się z czytelnikami, była okazja do serdecznych spotkań i pytań, a przede wszystkim do nabycia książki, wydanej dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta Kołobrzeg i Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie przez Muzeum I Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. W album najlepiej zaopatrzyć się w samym muzeum. Jak podkreśla dyrektor Paweł Pawłowski, muzeum wrosło w to miasto, stało się częścią jego historii, jednocześnie tę historię zbierając i pielęgnując dla przyszłych pokoleń.

informacje kołobrzeg, muzeum, historia, 50-lecie