menu
Ogłoszenia ***  Sprzedawca New Balance  (Dam Pracę)  ***  Sprzedam naszyjnik Swarovskiego  (Sprzedam)  ***  Remont  (Usługi)  *** 

O drodze do niepodległości (video)

informacje kołobrzeg, 11 listopada, bazylikaW Bazylice Mariackiej muzycznie upamiętniono historię 95 rocznicy odzyskania niepodległości. W świątyni zgromadziły się tłumy kołobrzeżan i kuracjuszy.


W programie usłyszeliśmy najpiękniejsze utwory patriotyczne związane z historią polskiego oręża i walk niepodległościowych, w tym pieśni legionowe, pieśni i piosenki powstańcze. Całość opatrzona została fantastyczną lekcją historii Polski, informacjami o Wojsku Polskim z barwnym komentarzem poetyckim w niedościgłej interpretacji Wojciecha Gąssowskiego, którego większość z nas zna z Polskiego Radia.

W koncercie udział wzięli: Małgorzata Kubala - sopran, Aleksander Ładysz - bas, Laura Sąsiadek - piosenkarka z Kanady, Mariusz Dubrawski -€“ fortepian, kołobrzeski chór Cantores Colabregae pod dyrekcją Walerii Żuławnik,  uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 w Kołobrzegu Agata Kramarz oraz dziennikarz radiowy i lektor Wojciech Gąssowski -€“ narracja.  Scenariusz i reżyseria Aleksander Ładysz. Organizatorzy: Bałtyckie Stowarzyszenie Sieciarnia przy współpracy z Parafią Mariacką i Agencją POL CAN ART z Kanady.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.