menu
Ogłoszenia ***  Sprzedawca New Balance  (Dam Pracę)  ***  Sprzedam naszyjnik Swarovskiego  (Sprzedam)  ***  Remont  (Usługi)  *** 

30-lecie Pracowni Tkaniny Artystycznej

informacje kołobrzeg, polak, tkanina, 30-lecieW Regionalnym Centrum Kultury odbyła się uroczystość związana z 30-leciem Pracowni Tkaniny Artystycznej pod kierownictwem Elżbiety Polak.


Pracownia Tkaniny Artystycznej pod skromną nazwą "Pracownia Plastyczna w Ratuszu", istnieje od października 1983 rok. Kieruje nią Elżbieta Polak. Pierwsza wystawa prac tkackich miała miejsce w maju 1987 roku w Galerii Sztuki Współczesnej w Kołobrzegu. Od tamtej pory gobeliny były wystawiane w całej Polsce, m. in. w Koszalinie, Gryficach, Szczecinie, Bydgoszczy, Poznaniu, Świdwinie, Kielcach, Turku, Częstochowie oraz za granicą: w Niemczech, Czechach, Szwecji, Norwegii, Kanadzie, Belgii.

Pracownia bierze udział w ogólnopolskich przeglądach twórczości nieprofesjonalnej, m.in. Biennale Tkaniny Artystycznej w Bydgoszczy, Triennale Tkaniny Bajeranckiej w Szczecinie, Triennale Ogólnopolskie Tkaniny Artystycznej w Turku, Przeglądzie Twórczości Nieprofesjonalnej Województwa Zachodniopomorskiego, gdzie niejednokrotnie prace były nagradzane i wyróżniane.

Pracownia ma w swoim dorobku wiele tkanin o różnej tematyce i technice. Korzysta z sizalu oraz wełny, łącząc ten surowiec z innymi materiałami (drewno, liny, pióra, trzciny) zdobytymi na potrzeby realizacji pomysłów 14 pań, które na stałe korzystają z pracowni w kołobrzeskim ratuszu.

 

informacje kołobrzeg, polak, tkanina, 30-lecie

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.