menu
Ogłoszenia ***  Sprzedawca New Balance  (Dam Pracę)  ***  Sprzedam naszyjnik Swarovskiego  (Sprzedam)  ***  Remont  (Usługi)  *** 

Skromny kreślarz przed Matką Naturą

informacje kołobrzeg, miłosz, kowalewski, wystawaW RCK odbył się wernisaż "Kadry Kreślone Piórem" Miłosza Kowalewskiego. "Architektem jest tutaj Matka Natura, a ja jedynie skromnym kreślarzem" - twierdzi artysta.


Urodzony w Kołobrzegu, z wykształcenia architekt, z zamiłowania fotograf przyrody, żeglarz. Obiektami jego fotograficznych wypraw są ptaki i to im poświęca całe swoje zaangażowanie. Do tej pory jego zdjęcia znalazły się w publikacjach książkowych i kalendarzach, można je także podziwiać w periodykach poświęconych przyrodzie i jej ochronie – jest między innymi stałym współpracownikiem Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Niektóre z jego prac doczekały się uznania w oczach jurorów konkursów fotograficznych – zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych.

Przez lata stale pogłębianej wiedzy, nabierania doświadczenia i niestrudzonej pracy w terenie, uzbierał się materiał, który, za namową uznanego kołobrzeskiego fotografa - Roberta Gauera, autor zamierza przedstawić szerszej publiczności w formie wystawy fotograficznej. Planowana wystawa, zatytułowana KADRY KREŚLONE PIÓREM, składa się z czterdziestu wysokiej jakości powiększeń w formacie 100x70cm. Prace zostaną zaprezentowane w innowacyjnej technologii, na nośnikach nowej generacji CHROMALUXE - panelach fotograficznych z blachy. Wsparciem technicznym i wykonaniem wydruków zajęła się firma EUROLAND, będąca jednocześnie przedstawicielem marki CHROMALUXE w Polsce. Patronat honorowy nad wystawą objęli: Wiceminister Środowiska Stanisław Gawłowski, Poseł na Sejm RP Pan Marek Hok oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie z prezesem Panem Jackiem Chrzanowskim na czele.

- Obok nas trwa nieustanny spektakl, życie tętni, umiera i rodzi się na nowo w odwiecznym cyklu trwania. Bywa, że przechodzimy obok i w codziennym pośpiechu zwyczajnie tego nie zauważamy. Chciałbym Państwu pokazać niezwykłe obrazy, podkreślając jednocześnie pokorną świadomość, że architektem jest tutaj Matka Natura, a ja jedynie skromnym kreślarzem - mówi artysta.

Fot. Kacper Pajor

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.