menu
Ogłoszenia ***  Sprzedawca New Balance  (Dam Pracę)  ***  Sprzedam naszyjnik Swarovskiego  (Sprzedam)  ***  Remont  (Usługi)  *** 

Herbertiada zakończyła się galą

informacje kołobrzeg, herbertiada. finałDobiegła końca kolejna, XIV już edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta. Grand Prix wywalczył Jan Orszulak z Gdańska.


W piątek rano odbył się konkurs recytatorski. Grand Prix Herbertiady zdobył Jan Orszulak z Gdańska. I miejsce przypadło Kindze Kruczek z Trzebiatowa, II  miejsce zdobył Mikołaj Chlubek ze Szczecina, a III miejsce Paulina Zaremba ze Słubic. Jury postanowiło również wyróżnić Esterę Kraczkowską z Kołobrzegu, Darię Schellner z Kołobrzegu, Edytę Kowalewską ze Szczecina i Maksyma Michałowskiego w Kołobrzegu.

Podczas uroczystej Gali Herbertiady publiczność zobaczyła dwa spektakle: "A ponad ziemią z kulami latały brylanty. Rzecz o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim" w reżyserii Przemysława Tejkowskiego oraz "Gry 9w0 Pana Cogito) w wykonaniu aktorów Teatru CHOREA z Łodzi w reżyserii Tomasza Rodowicza.

Herbertiada już na stałe wrosła w kołobrzeski krajobraz. Warto jednak zwrócić uwagę na pewną tendencję. Nasi radni i włodarze wielokrotnie mówią o kulturze. Tej kultury jest im ciągle mało, zapierają się o nią na sesjach, ale gdy już zawita ona nad Parsętę, każdemu dostarczy się zaproszenie, z rzadka można kogoś zobaczyć gdy z kulturą obcuje. Tym razem na finale Herbertiady był aż jeden radny miejski - Antoni Piwowarczyk. Władze miasta reprezentował naczelnik Roman Kociuba, a powiat Mirosław Tessikowski...

 

informacje kołobrzeg, herbertiada, finał

informacje kołobrzeg, herbertiada, finał

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.