19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

informacje kołobrzeg, nadzieja, festiwal, kaczmarskiFestiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja", odbył się w Kołobrzegu po raz dziesiąty. Konkurs wygrał Przemysław Mazurek.

W części konkursowej festiwalu udział wzięło 20 uczestników z całej Polski, a z Kołobrzegu - Krzysztof Grabowski. Przemysław Mazurek zdobył nagrodę publiczności. Nagroda im. Władysława Stasiaka, którą wręczyła po raz trzeci w historii festiwalu wdowa po szefie kancelarii prezydenta Lacha Kaczyńskiego - Barbara, przypadła Pawłowi Leszoskiemu. Grand Prix Prezydent RP Bronisława Komorowskiego trafiło w ręce Tomasza Wachnowskiego. 3 miejsce zajęła Justyna Panfilewicz, która wykonała utwór "Karzeł Jacka Kaczmarskiego. 2 miejsce zajął Paweł Leszoski, a 1 miejsce werdyktem jury przypadło Przemysławowi Mazurkowi za "Odpowiedź na ankietę: Twój system wartości" Jacka Kaczmarskiego i autorską kompozycję "Co tam macie, panie Maciej".

Przedstawiciele Fundacji Jacka Kaczmarskiego docenili wkład pracy w dziesiąty już festiwal ze strony jego dyrektora Jacka Pechmana i Katarzyny Pechman. Dostali pamiątkowy puchar.

Dziś drugi dzień festiwalu. O godz. 12.00 na boisku przy hali „Łuczniczka” zostanie rozegrany tradycyjny mecz w piłkę nożną, pomiędzy drużyną „Kuglarzy” (złożoną z publiczności i fanów Jacka Kaczmarskiego) a drużyną Fundacji im. Jacka Kaczmarskiego. A o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej hotelu Aquarius (ul. Kasprowicza 24) odbędzie się pokaz filmu o Jacku Kacz¬mar¬skim i I Ogólnopolski Test z Wiedzy o twórczości barda.