Few Clouds

11°C

Kołobrzeg

21 maja 2024    |    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
21 maja 2024    
    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, nadzieja, festiwal, kaczmarskiFestiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja", odbył się w Kołobrzegu po raz dziesiąty. Konkurs wygrał Przemysław Mazurek.


W części konkursowej festiwalu udział wzięło 20 uczestników z całej Polski, a z Kołobrzegu - Krzysztof Grabowski. Przemysław Mazurek zdobył nagrodę publiczności. Nagroda im. Władysława Stasiaka, którą wręczyła po raz trzeci w historii festiwalu wdowa po szefie kancelarii prezydenta Lacha Kaczyńskiego - Barbara, przypadła Pawłowi Leszoskiemu. Grand Prix Prezydent RP Bronisława Komorowskiego trafiło w ręce Tomasza Wachnowskiego. 3 miejsce zajęła Justyna Panfilewicz, która wykonała utwór "Karzeł Jacka Kaczmarskiego. 2 miejsce zajął Paweł Leszoski, a 1 miejsce werdyktem jury przypadło Przemysławowi Mazurkowi za "Odpowiedź na ankietę: Twój system wartości" Jacka Kaczmarskiego i autorską kompozycję "Co tam macie, panie Maciej".

Przedstawiciele Fundacji Jacka Kaczmarskiego docenili wkład pracy w dziesiąty już festiwal ze strony jego dyrektora Jacka Pechmana i Katarzyny Pechman. Dostali pamiątkowy puchar.

Dziś drugi dzień festiwalu. O godz. 12.00 na boisku przy hali „Łuczniczka” zostanie rozegrany tradycyjny mecz w piłkę nożną, pomiędzy drużyną „Kuglarzy” (złożoną z publiczności i fanów Jacka Kaczmarskiego) a drużyną Fundacji im. Jacka Kaczmarskiego. A o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej hotelu Aquarius (ul. Kasprowicza 24) odbędzie się pokaz filmu o Jacku Kacz¬mar¬skim i I Ogólnopolski Test z Wiedzy o twórczości barda. 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama