Few Clouds

11°C

Kołobrzeg

21 maja 2024    |    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
21 maja 2024    
    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, muzeum, współpraca, pawłowskiPaweł Pawłowski - dyrektor Muzeum Oręża Polskiego i Zbigniew Wawer, dyrektor Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, podpisali umowę o współpracy.


Umowa pomiędzy dwoma największymi w Polsce muzeami wojskowymi, dotyczy m.in. wzajemnej współpracy na rzecz upowszechniania historii i tradycji oręża polskiego. Już 10 lipca o godz. 18.00 będzie można zobaczyć pierwszy rezultat tej współpracy - wystawę czasową w Kamienicy Kupieckiej pt. "Polacy w Bitwie o Anglię". - Planujemy również realizację wspólnej wystawy o „Niebieskich Beretach – 7 Łużyckiej Dywizji Desantowej” i sprowadzenie do Kołobrzegu pojazdów z kolekcji Muzeum Wojska Polskiego: lekkiego czołgu PT-76 i transportera pływającego Topas. Kołobrzeskie muzeum udostępni do Warszawy swoją wystawę "Mundur w filmie" oraz pomoże w pozyskaniu elementów z mostu segmentowego typu Bailey - mówi dyrektor kołobrzeskiego muzeum - Paweł Pawłowski.

 

informacje kołobrzeg, muzeum, współpraca, pawłowski

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama